Zinedine Zidane chce anulowania kary Ronaldo

Zidane i Ronaldo podczas treningu. (Fot. Getty Images)
Trener Zinedine Zidane uważa, że kara zawieszenia na pięć meczów dla Cristiano Ronaldo jest zdecydowanie za wysoka. Szkoleniowiec piłkarzy Realu Madryt ma nadzieję, że apelacja będzie skuteczna i Portugalczyk będzie mógł wystąpić w środę w pojedynku rewanżowym.

"To nie zasługiwało na karę pięciu meczów zawieszenia. Jestem rozczarowany decyzją, liczę na jej anulowanie" - stwierdził Zidane.

Ronaldo został zawieszony w poniedziałek przez wydział rozgrywek hiszpańskiej federacji piłkarskiej na pięć meczów za naganne zachowanie podczas pierwszego, niedzielnego spotkania o Superpuchar Hiszpanii, w którym Real Madryt pokonał na wyjeździe Barcelonę 3:1 (0:0). Goście kończyli mecz w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę zobaczył Ronaldo.

Była ona efektem dwóch wcześniej pokazanych żółtych. Pierwszą Portugalczyk dostał za zdjęcie koszulki, po tym gdy w 80. minucie strzelił bramkę. Drugi żółty kartonik zobaczył dwie minuty później, gdy przewrócił się w polu karnym po starciu z Samuelem Umtitim i domagał się rzutu karnego. Sędzia takie zachowanie uznał za próbę wymuszenia.

Portugalczyk, niezadowolony z decyzji o usunięciu go z boiska, odepchnął sędziego Ricardo De Burgos Bengoetxea.

"Piłkarz lekko mnie popchnął, w ten sposób być może chciał pokazać, że nie zgadza się z moją decyzją" - napisał arbiter w pomeczowym protokole.

Odwołanie w sprawie anulowania lub skrócenia kary złożone przez Real zostanie rozpatrzone dzisiaj  podczas porannego posiedzenia. Mecz rewanżowy Superpucharu Hiszpanii między Realem a Barceloną rozpocznie się o godz. 23.