Menu

Zabity w Irlandii mężczyzna był Słowakiem, a nie Polakiem

Zabity w Irlandii mężczyzna był Słowakiem, a nie Polakiem
Miejsce, gdzie znaleziono zabitego Słowaka i rannego Polaka. (Fot. Screenshot/The Irish Times)
Zabity we wtorek na parkingu w Fermoy koło Cork w Irlandii mężczyzna był Słowakiem, a nie - wbrew wcześniejszym informacjom - Polakiem - poinformowały dzisiaj źródła w irlandzkiej policji.
Reklama

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem. Podczas bójki na parkingu przy Dublin Road w Fermoy zginął 40-letni mężczyzna, a inny został ranny.

Jak poinformowały dzisiaj policyjne źródła, ofiara jest obywatelem Słowacji. Z kolei ranny mężczyzna to Polak. Został przewieziony do szpitala uniwersyteckiego w Cork, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak podały lokalne media, sprawcy ataku - dwaj mężczyźni, którzy według informacji przekazanych polskim mediom także są obywatelami Polski - użyli metalowych prętów. Zostały one zabezpieczone przez policę jako materiał dowodowy. Obu napastników zatrzymano, są przesłuchiwani przez policję.

Dziennik "The Irish Sun" podał dzisiaj, że obie grupy mężczyzn wcześniej się nie znały, a spór, który rozpoczął awanturę, mógł dotyczyć handlu nielegalnie importowanymi papierosami.

Ambasada RP w Dublinie poinformowała jeszcze wczoraj, że służby konsularne są świadome incydentu i podjęły niezbędne działania we współpracy z lokalnymi władzami.

Dwóch polskich kierowców ciężarówki, z których jeden miał więcej niż 20 lat, a drugi 40, funkcjonariusze Gardy aresztowali w Fermoy we wtorek w nocy. Obecnie przebywają na komisariacie Mallow Garda Stations.

 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.04.2018
  GBP 4.777 złEUR 4.167 złUSD 3.369 złCHF 3.478 zł

  Sport


  Reklama