Menu

Zabijał rannych na Ukrainie. Złapano go w Polsce

Zabijał rannych na Ukrainie. Złapano go w Polsce
Mężczyzna pozostaje w areszcie. Prawdopodobnie zostanie poddany ekstradycji do Austrii. (Fot. Thinkstock)
Straż Graniczna zatrzymała w Dorohusku 25-letniego Austriaka poszukiwanego w związku z podejrzeniem, iż uczestniczył w konflikcie zbrojnym na wschodniej Ukrainie. Prawdopodobnie miał zabijać rannych oraz więźniów, jako członek jednej z walczących grup - poinformowała Straż Graniczna.
Reklama

Poszukiwany przez austriacki wymiar sprawiedliwości mężczyzna został zatrzymany w nocy z piątku na sobotę na terenie drogowego przejścia w Dorohusku, gdy próbował wyjechać z Polski.

"Cudzoziemiec jest poszukiwany w związku z podejrzeniem, iż uczestniczył w konflikcie zbrojnym na terenie wschodniej Ukrainy, gdzie prawdopodobnie miał zabijać rannych oraz więźniów, jako członek jednej z walczących grup" - przekazał rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ppor. Dariusz Sienicki.

"Aktualnie pozostaje w dyspozycji polskiego wymiaru sprawiedliwości. Czeka go postępowanie związane z ekstradycją do Austrii" - poinformował.

Jak podkreślił Sienicki, zatrzymanie 25-latka było możliwe dzięki kontrolom szczegółowym prowadzonym na granicy zewnętrznej Unii Europejskiej, gdzie od 7 kwietnia obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące przekraczania granicy zewnętrznej przez obywateli państw członkowskich UE. Każdy podróżny, który wjeżdża na terytorium strefy Schengen lub je opuszcza, musi być sprawdzany w krajowych i europejskich bazach danych.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 25.04.2018
  GBP 4.822 złEUR 4.216 złUSD 3.455 złCHF 3.519 zł

  Sport


  Reklama