Menu

"Za dużo negatywnych artykułów o imigrantach w brytyjskiej prasie"

Wiekszość Brytyjczyków uważa, że brytyjska prasa jest zbyt prawicowa. (Fot. Getty Images)
"Imigranci zabierają nam pracę", "obcokrajowcy przyjeżdżają tu tylko po zasiłki", "musimy odzyskać kontrolę granic" - to jedne z bardziej negatywnych tytułów brytyjskiej prasy ostatniej dekady. Ich pejoratywny wydźwięk dostrzegają nawet Wyspiarze.
Reklama

Większość mieszkańców Wielkiej Brytanii uważa, że gazety w kraju są zbyt prawicowe i za dużo w nich negatywnych artykułów na temat imigrantów. Brytyjczycy są jednocześnie najbardziej skłonni do krytykowania za to krajowych mediów – podaje serwis YouGov, który porównał pod tym kątem siedem krajów europejskich.

O opinię na temat narodowych mediów poproszono jeszcze mieszkańców Finlandii, Danii, Norwegii, Francji, Niemiec i Szwecji.

32% badanych Brytyjczyków uważa, że media w wyważony sposób przedstawiają informacje dotyczące przestępstw, nie są rzetelne natomiast w portretowaniu imigrantów, sytuacji ekonomicznej UK i służby zdrowia.

Najwięcej zarzutów pod adresem brytyjskiej prasy pada w sprawie relacjonowania przez nią wydarzeń związanych z imigrantami (34%), ale 25% badanych uznaje, że media zachowują balans poruszając to zagadnienie. Są i tacy Wyspiarze, którzy artykuły dotyczące imigracji uznają za zbyt pozytywne (24%).

Przeciwko stronniczości prasy i negatywnej retoryce brytyjskich polityków godzących w imigrantów przeciwstawia się wielu mieszkańców Wielkiej Brytanii. Niektórzy posłowie i parowie przeciwstawiają się wszelkim atakom na wszystkich imigrantów. Zapoczątkowano w związku z tym akcję #BetterThanThat. W sercu zapoczątkowanej wczoraj akcji jest jednak społeczność polska w Wielkiej Brytanii – podkreślają politycy.

Polacy jako najliczniejsza grupa narodowościowa ucierpieli bowiem najbardziej. Latem tego roku doszło do morderstwa Polaka w Harlow. Choć policja tego oficjalnie nie potwierdziła, polski imigrant zginął, bo mówił po polsku.

Sprawa dotyczy jednak wszystkich imigrantów, ludzi różnych wyznań i koloru skóry. Home Office podaje, że tylko w lipcu 2016 roku zanotowano o 41% więcej ataków na tle rasowym lub religijnym niż jeszcze na początku roku. Przestępstwa nasiliły się po referendum w sprawie Brexitu.

 

  Komentarze


  • Sebastian
   17 lutego 2017, 15:07

   Trzeba zauważyć jakie to media...W większości to szmatławe brukowce po 30-40 pensów,które piorą resztki mózgów brytyjskiego proletariatu a ci łykają jak małpa kit !!! Jak widzę na przerwie na kantynie szeregowego pracownika czytajacego te brukowce to norma.Ale jak widzę ludzi z biura,managerów niższego i wwyższego szczebla czytających tę propagandę,to ręce opadają !!! Pralnia mózgów wciąż trwa !!!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 26.04.2018
  GBP 4.845 złEUR 4.239 złUSD 3.483 złCHF 3.540 zł

  Sport


  Reklama