Menu

Z pociągu skradziono walizkę z klejnotami za milion funtów

Z pociągu skradziono walizkę z klejnotami za milion funtów
W walizce znajdowały się drogocenne kamienie. (Fot. Thinkstock)
​Brytyjska policja szuka mężczyzny, który mógł mieć związek z kradzieżą walizki wypełnionej kamieniami szlachetnymi wartymi milion funtów. Leżała na półce na bagaż w pociągu czekającym na odjazd z dworca Euston w Londynie.
Reklama

Właścicielem walizki jest 35-letni handlarz biżuterią, który 8 listopada wieczorem wsiadł na dworcu Euston do pociągu jadącego do Birmingham. Na półce na bagaż zostawił dużą, czarną walizkę, w której było ponad 40 kamieni szlachetnych, m.in. rubiny, szmaragdy i szafiry. Gdy dotarł do Rugby w środkowej Anglii, zdał sobie sprawę, że jego bagaż zniknął.

Wczoraj brytyjska policja transportowa (BTP)opublikowała zamazane zdjęcie mężczyzny, którego chciałaby przesłuchać w tej sprawie, gdyż jest przekona, że może on udzielić informacji pomocnych w śledztwie. "Chciałbym porozmawiać z mężczyzną ze zdjęć z nagrań monitoringu na temat tej kradzieży wyjątkowo wartościowego bagażu" - napisał w oświadczeniu detektyw Nick Thompson.

Śledczy są przekonani, że walizka została ukradziona, zanim pociąg ruszył z Euston.

Policja prosi o pomoc w znalezieniu tego mężczyzny. (Fot. BTP)

 

  Komentarze


  • Ben
   14 listopada 2017, 14:37

   Walizka ubezpieczona.Wszystko sfingowane.Podziela sie kamieniami i kasa z ubezpieczenia.Nie wierze ze ktos moglby walizke warta milion funtow zostawuc na polce w pociagu i dac ja sobie ukrasc.To brzmi jak tani scenariusz azjatyckiego filmu

  • Xxx
   14 listopada 2017, 15:24

   Zgadzam sie z wypowiedzią powyżej .. ponadto złodziej wiedział akurat , która ma zabrać ... ktos kto przewozi cenne przedmioty to raczej nikomu sie nie chwali .. chyba ze chce zeby je ukraść ...

  • Slav
   14 listopada 2017, 17:15

   Gdybym ja jechal, to tez by mi "ukradli".

  • Tango
   14 listopada 2017, 17:26

   Znowu zabrakło kamer w Londynie. Tani numer, kto się na to nabierze, ostatnimi będą firmy ubezpieczeniowe.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.05.2018
  GBP 4.906 złEUR 4.295 złUSD 3.659 złCHF 3.689 zł

  Sport


  Reklama