Menu

Wyższe zasiłki w Irlandii. Podwyżki otrzyma 1,8 mln osób

Wyższe zasiłki w Irlandii. Podwyżki otrzyma 1,8 mln osób
Irlandczycy otrzymają większe zasiłki. (Fot. Thinkstock)
W tym tygodniu wchodzi w życie podwyżka wszystkich zasiłków socjalnych. Beneficjenci otrzymywać będą teraz dodatkowe 5 euro tygodniowo.
Reklama

Z podwyżki skorzystają bezrobotni, opiekuni, owdowiali, samotni rodzice, niepełnosprawni i emeryci. Minister Opieki Społecznej Regina Doherty wyjaśniła, dlaczego zadecydowała o podniesieniu świadczeń dla bezrobotnych, w czasie, gdy kraj cieszy się niemal pełnym zatrudnieniem.

"Jeśli ustalamy minimalną sumę, jaka pozwala ludziom na przeżycie lub za jaką zmuszeni są się utrzymywać, nie byłoby fair karanie osób, które są w danym momencie bez pracy” - wskazała szefowa departamentu.

Minister przyznała, że państwo ma wiele do zrobienia w kwestii aktywizowania długotrwale bezrobotnych.

"Wiem, że mam przed sobą wyzwanie, szczególnie w kwestii osób pozostających długo bez zatrudnienia. Prawdopodobnie musimy bardziej asertywnie pomagać im w znajdowaniu zajęć. Istnieje jednak pewna minimalna kwota, jaka jest do zaakceptowania na przeżycie” - podkreśliła Doherty.

W budżecie na 2018 rok zabezpieczono dodatkowe 20 mld euro dla Social Welfare. Na podwyżkach skorzysta 1,8 mln osób.

 

  Komentarze


  • Dzesuka
   29 marca, 09:06

   A u nas dadzom podwyżke benefituw?razem z partnerem przyjechałam do Angli 4 lata temu z naszą 2 dzieci za niedlugo urodziła nam sie curka ,a on mi wmawial,że nie podobna do niego i zaczela się przemoc domowa on dostał wyrok w zawieszeniu a ja pomoc socjalnom teraz spodziewamy sie 4 tego dziecka i mogliby nam dać podwyżke benefituw.

  • Januszek
   29 marca, 11:44

   Dadzom ci dadzom,siedz spokojnie na dupie i nie panikuj haha

  • Aska
   29 marca, 16:25

   Dzesuka patologia jednym słowem :) przemoc domowa wyrok po urodzeniu trzeciego dziecka hehe więc na zgodę zróbmy sobie czwarte ehhhh

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 24.04.2018
  GBP 4.800 złEUR 4.198 złUSD 3.440 złCHF 3.516 zł

  Sport


  Reklama