Menu

Wystawa fotograficzna o Żyle atrakcją dla kibiców

Wystawa fotograficzna o Żyle atrakcją dla kibiców
Fani Piotra Żyły mogą zobaczyć w Wiśle poświęconą mu wystawę fotografii. (Fot. Getty Images)
Wystawa "Piotr Żyła - Nasz Mistrz", którą można obejrzeć w galeryjce Wiślańskiego Centrum Kultury, to dodatkowa atrakcja dla kibiców, którzy przyjadą do Wisły w związku z inauguracyjnymi zawodami Pucharu Świata w skokach narciarskich (17-19 listopada).
Reklama

"Można zobaczyć jego zdjęcia z zawodów w Wiśle, jak i na innych skoczniach oraz ukazujące go w różnych sytuacjach życiowych. Na przykład pozującego z małżonką czy w trakcie wizyty w Urzędzie Miasta. To zbiór fotografii przedstawiających naszego mistrza Piotra Żyłę" - zachęcania do oglądania ekspozycji Łukasz Bielski z Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle.

Na wystawie można też zobaczyć kilka plastronów startowych jednego z najsłynniejszych mieszkańców Wisły, zaś zdjęcia są autorstwa Grzegorza Granicy i Bielskiego.

Wspomniany przedstawiciel Urzędu Miasta przypomniał, że przy okazji Letniej Grand Prix, którą na skoczni w Malince organizowano w połowie lipca, też można było zobaczyć podobną wystawę.

"Wówczas jednak, chociaż w dużej mierze przedstawiała Żyłę, była poświęcona zawodom narciarskim w naszym mieście. Miała ona charakter plenerowy. Zauważyliśmy, że cieszyła się ona dużym zainteresowaniem. Stąd pomysł, aby w okresie kiedy mamy Puchar Świata zorganizować coś podobnego" - stwierdził Bielski.

Minusem obecnej wystawy jest, że można ją oglądać wewnątrz budynku znajdującego się przy placu Hoffa. Do galeryjki można wejść tylko od poniedziałku do piątku, w godz. od 8:00 do 16:00 czasu w Polsce. 

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.02.2018
  GBP 4.683 złEUR 4.147 złUSD 3.341 złCHF 3.601 zł

  Sport


  Reklama