Menu

Wypadek pociągu Pendolino w Polsce. Co najmniej 18 rannych, 3 osoby w ciężkim stanie

Wypadek pociągu Pendolino w Polsce. Co najmniej 18 rannych, 3 osoby w ciężkim stanie
Obecnie nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych. (Fot. Twitter/@iwaneu07pl)
Rozpędzony pociąg uderzył na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w ciężarówkę. Na miejscu są służby ratunkowe, a media donoszą o dużej liczbie rannych. Do zdarzenia doszło na trasie Warszawa - Wrocław.
Reklama

"Pociąg nie jechał z maksymalną prędkością, poczuliśmy bardzo mocne szarpnięcie" -  przekazał uczestnik zderzenia Pendolino z ciężarówką, który jechał w trzecim wagonie. Do zderzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym niedaleko Ozimka na Opolszczyźnie.

Jak dodał, pociąg był prawie pełny, jechał z Wrocławia do Warszawy. "Na szczęście nie rozpędził się do maksymalnej prędkości, może jechał 60 lub 70 km/h. Poczuliśmy bardzo mocne szarpnięcie. Nie zdążył zahamować przed zderzeniem" - przekazał świadek.

"Zderzenie było dosyć mocne, zerwało sieć trakcyjną. W miarę szybko pojawiły się służby - straż pożarna, policja i cztery śmigłowce. Na miejscu cały czas jest dużo wozów straży pożarnej. Trudno mi powiedzieć, w jakim stanie są poszkodowani, ale są chyba osoby ze złamaniami. Najciężej rannych już zabrano do szpitala" - poinformował.

Jak poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak na miejscu wypadku pociągu Pendolino, który uderzył w ciężarówkę, są cztery karetki pogotowia i dwa śmigłowce ratunkowe, a kolejne dwa są w drodze. Według najnowszych danych służb ratunkowych, 18 osób zostało rannych, w tym trzy ciężko.

 

  Komentarze


  • Andre80
   7 kwietnia 2017, 21:17

   Pociagi kupili a nieprzygotowali pod nie infrastruktury nadziemnej i podziemnej

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 20.04.2018
  GBP 4.766 złEUR 4.172 złUSD 3.388 złCHF 3.483 zł

  Sport


  Reklama