Wyjazdowe zwycięstwo Borussii Dortmund

Łukasz Piszczek (po prawej) rozegrał całe spotkanie. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Borussii Dortmund, z Łukaszem Piszczkiem w składzie, pokonali na wyjeździe FC Augsburg 3:2 w 2. kolejce niemieckiej ekstraklasy. Do 82. minuty goście prowadzili 3:0, ale w emocjonującej końcówce spotkania stracili dwa gole.

Wicemistrzowie Niemiec zaczęli piątkowy mecz znakomicie. W 11. minucie bramkę zdobył Marco Reus (z powodu kontuzji opuścił zwycięski dla Niemców mundial w Brazylii), a trzy minuty później prowadzenie Borussii podwyższył grecki obrońca Sokratis Papastathopoulos.

Kiedy w 78. minucie wprowadzony chwilę wcześniej Kolumbijczyk Adrian Ramos podwyższył na 3:0, wydawało się, że losy spotkania są przesądzone.

Niespodziewanie jednak gospodarze, wcześniej rzadko zagrażający Borussii, zaczęli odrabiać straty. Najpierw bramkę zdobył Argentyńczyk Raul Bobadilla, a w 90. minucie jego wyczyn powtórzył po efektownym uderzeniu głową Słoweniec Tim Matavz. Obaj strzelcy weszli na boisko w drugiej połowie.

Arbiter doliczył do regulaminowego czasu trzy minuty. Piłkarze z Augsburga stworzyli jeszcze groźną sytuację, ale zabrakło precyzji. Ostatecznie gościom udało się utrzymać zwycięski wynik do końca.

Łukasz Piszczek rozegrał całe spotkanie, natomiast w kadrze Borussii na ten mecz zabrakło Jakuba Błaszczykowskiego, który powoli wraca do formy po ciężkiej kontuzji kolana.

To pierwsze zwycięstwo Borussii w tym sezonie. W inauguracyjnej kolejce drużyna Juergena Kloppa uległa u siebie Bayerowi Leverkusen 0:2.

Szlagier 2. kolejki odbędzie się dzisiaj. Broniący tytułu Bayern Monachium, w którym od 1 lipca występuje były gracz Borussii Robert Lewandowski, zagra na wyjeździe z innym uczestnikiem Champions League - Schalke 04 Gelsenkirchen.