Menu

Wybrano najmniej ekologiczne opakowania na Wyspach

Wybrano najmniej ekologiczne opakowania na Wyspach
Chipsy "Pringles" mają najmniej ekologiczne opakowania w Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)
Opakowania chipsów "Pringles" i butelki napoju "Lucozade Sport" zostały okrzyknięte największym koszmarem recyklingu w Wielkiej Brytanii. Na niechlubnej liście wymieniono też środki czyszczące w butelkach ze sprayem oraz czarne tacki na żywność.
Reklama

Ekolodzy wytknęli palcem najbardziej nieprzyjazne środowisku opakowania w Zjednoczonym Królestwie. „Metalowy spód, tuba oklejona folią, plastikowa pokrywa i zamknięcie z utwardzonej folii - to opakowanie chipsów Pringles na pewno nie trafi do przerobu czy ponownego użytku” - informuje BBC.

Producent tych nieekologicznych tub broni się i twierdzi, że bierze pod uwagę bardzo poważnie środowisko naturalne. „Opakowania pozwalają na dłuższą ważność produktów, co oznacza, że nie marnujemy żywności” - zaznaczył rzecznik Pringles.

Kolejnym wrogiem ekologii są plastikowe butelki popularnych w UK napojów „Lucozade Sport”.

Nie lepiej wygląda sprawa z opakowaniami środków czystości, zwłaszcza tych w sprayu oraz czarnych tac na produkty żywnościowe.

Z troską o środowisko naturalne na świecie, książę Karol ogłosił dzisiaj konkurs na najbardziej ekologiczne opakowania produktów żywnościowych. Zwycięzca - poza uwolnieniem środowiska od plastiku - otrzyma nagrodę w wysokości 1,5 mln funtów.

„Bardzo potrzebujemy ulepszonych opakowań produktów” - stwierdził Simon Ellin z UK Recycling Association.

Recykling, recyklizacja (ang. recycling) to jedna z metod ochrony środowiska naturalnego. Jej celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów. Materiały, które nadają się do ponownego wykorzystania, bywają opatrzone kodem recyklingu.

 

  Komentarze


  • Tantric
   19 maja 2017, 06:35

   WygralI by Polacy , którzy wynałezli wiele lat temu tacki do gastronomii, które się zjada na końcu posiłku . Zrobione z otrab i czegoś tam jeszcze nie pamiętam . Niestety projekt został zamieciony pod dywan .Tak już bywa z niektórymi wynalazkami.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 26.04.2018
  GBP 4.845 złEUR 4.239 złUSD 3.483 złCHF 3.540 zł

  Sport


  Reklama