Menu

Wulkan Etna się przebudził. Wśród rannych ekipa BBC

Wulkan Etna się przebudził. Wśród rannych ekipa BBC
Wulkan Etna ma 3 295 m wysokości. (Fot. Getty Images)
Dziesięć osób odniosło wczoraj obrażenia w wyniku eksplozji w jednym z kraterów wulkanu Etna na Sycylii. Wśród rannych są turyści i członkowie ekipy telewizji BBC. W godzinach popołudniowych nasiliła się aktywność wulkanu.
Reklama

Ludzie, którzy odnieśli obrażenia, zostali uderzeni fragmentami lawy oraz spadającymi kamieniami. 6 z 10 osób trafiło do szpitali. Nikt nie jest w stanie ciężkim - poinformowały służby medyczne w Katanii.

Tamtejsi wulkanolodzy wyjaśnili włoskim mediom, że wybuch, do jakiego doszło na wysokości 2 700 metrów nad poziomem morza, był spowodowany raptownym topnieniem śniegu.

Dziennikarka Rebecca Morelle z BBC była naocznym świadkiem przebudzenia się wulkanu Etna. (Fot. Getty Images)

Nie podano narodowości wszystkich osób, które odniosły obrażenia. Wiadomo na razie, że jest wśród nich ekipa z redakcji naukowej BBC, która przygotowywała materiał. 

Lekko ranna w głowę dziennikarka Rebecca Morelle poinformowała na Twitterze o znakomicie przeprowadzonej akcji ratunkowej i dodała, że to, co się stało, najlepiej dowodzi, jak nieprzewidywalne i niebezpieczne są wulkany.

"Jeden z wulkanologów twierdzi, że to najgroźniejszy wypadek w jego 30-letniej karierze" - dodała brytyjska dziennikarka.

Niegroźne obrażenia odniósł też włoski wulkanolog. W rejonie Etny - przekazał - pracuje obecnie wielu jego kolegów, którzy prowadzą obserwację jej wzmożonej aktywności.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 26.04.2018
  GBP 4.845 złEUR 4.239 złUSD 3.483 złCHF 3.540 zł

  Sport


  Reklama