Menu

Wspólny dzień polskiego i angielskiego patrona w Skegness

Wspólny dzień polskiego i angielskiego patrona w Skegness
Skegness w Lincolnshire w Anglii ma prawie 20 tys. mieszkańców. (Fot. Thinkstock)
Polska szkoła sobotnia w Skegness (SPEA) zaprasza rezydentów miasta na dzień charytatywny i uczczenie świętych Anglii i Polski - św. Wojciecha i św. Jerzego. Organizatorzy mają nadzieję na jeszcze większe zbliżenie polsko-brytyjskiej lokalnej społeczności.
Reklama

Polska placówka (SPEA) 23 kwietnia organizuje narodowy dzień Anglii – Dzień Świętego Jerzego. W Anglii w ramach obchodów święta organizowane są parady uliczne, festyny i rekonstrukcje historyczne. Data zbiega się z dniem polskiego świętego – Wojciecha.

Św. Wojciech jest jednym z trzech głównych katolickich patronów Polski, patronem diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, diecezji elbląskiej i archidiecezji gnieźnieńskiej.

Wieża zegarowa w Skegness. (Fot. Thinkstock)

Polacy w Skegness doszli do wniosku, że 23 kwietnia będzie doskonałą okazją do przybliżenia Brytyjczykom polskiej kuchni, kultury i tradycji chrześcijańskich.

Mają też nadzieję, że świętować wspólnie zechcą przedstawiciele wszystkich mniejszości miasta w hrabstwie Lincolnshire, w Anglii – informuje serwis www.skegnessstandard.co.uk.

„To niezwykle istotne, aby polskie dzieci zapoznały się ze znaczeniem życia patronów Polski i Anglii” - podkreślił Wojciech Pisarski z SPEA.

“Celebrując, symbolicznie podkreślimy integrację rodziców polskich dzieci z lokalną społecznością” - zaznaczył Pisarski.

Wspólne świętowanie odbędzie się w Philip Grove Community Centre w Skegness o godzinie 12:30, wstęp kosztuje £6,50. Na miejscu będzie można skosztować około 20 polskich dań.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.05.2018
  GBP 4.912 złEUR 4.296 złUSD 3.639 złCHF 3.641 zł

  Sport


  Reklama