Menu

Wrocławskie lotnisko w ciągu półrocza obsłużyło rekordową liczbę pasażerów

Wrocławskie lotnisko w ciągu półrocza obsłużyło rekordową liczbę pasażerów
Lotnisko we Wrocławiu z rekordową liczbą pasażerów. (Fot. Wikimedia)
Niemal 1,3 mln pasażerów obsłużył Port Lotniczy Wrocław w ciągu pierwszego półrocza tego roku. To o ponad 18 proc. więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku i najlepsze półrocze w historii lotniska.
Reklama

Władze wrocławskiego lotniska podkreślają, że od stycznia do czerwca odnotowano wzrosty we wszystkich segmentach ruchu. Dużą popularnością (wzrost o ponad 17 proc.) cieszyły się połączenia oferowane przez tanie linie lotnicze oraz połączenia do największych europejskich lotnisk przesiadkowych.

W sumie w pierwszym półroczu 2017 roku z usług wrocławskiego lotniska skorzystało prawie 1,298 mln podróżnych. To o ponad 200 tys. więcej niż w 2016 roku. „Wszystko wskazuje na to, że na koniec tego roku osiągniemy prognozowany wynik 2,8 mln obsłużonych pasażerów, a być może nawet go przekroczymy” – powiedział Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Kuś przypomniał, że w nowym rozkładzie lotów z wrocławskiego lotniska oferowanych jest niemal 70 połączeń. „Wśród nich jest kilka nowości to m.in. Lizbona, Lwów, Reykjavik, Tel Awiw oraz Palma na Majorce” - mówił prezes.

Władze lotniska podkreślają, że w pierwszym półroczu tego roku szczególnym zainteresowaniem cieszyły się połączenia do miast z Południa Europy. Samoloty od Rzymu, Madrytu, czy Malagi miały średnio ponad 90-proc. obłożenie.

„Kierunki południowe przyciągają zwłaszcza osoby szukające wypoczynku w nieco cieplejszych krajach niż Polska. Wszystko jednak wskazuje na to, że tendencja ta utrzyma się nie tylko przez całe lato. W zimowej siatce lotów pojawią się nowe połączenie na Południe Europy. Z Wrocławia będzie można polecieć m.in. na Sycylię czy do Neapolu” - przekazał Jarosław Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Porcie Lotniczym Wrocław.

Duży wzrost (ponad 28 proc.) w ostatnim półroczu odnotowano również w liczbie podróżnych wybierających loty czarterowe. W ofercie biur podróży znalazło się ponad 20 kierunków czarterowych z wylotem z Wrocławia. Są wśród nich m.in.: Egipt (Hurghada), Turcja (Antalya) oraz Grecja (Rodos, Zakynthos, Korfu, Heraklion i Kreta) oraz Hiszpania (Majorka), a także tegoroczne nowości - albańska Tirana i grecka Kefalonia.

 

  Komentarze


  • Lotnik
   8 lipca 2017, 08:20

   Gratulacje dla lotniska
   A swoją droga to zdjęcie terminala we Wrocławiu jest baaardzo nie aktualne (3-4 lata)

  • Wroclawianka
   8 lipca 2017, 09:55

   Wstyd redakcjo Londynka! Zdjecie jest starego terminalu sprzed lat, skad wy macie informacje I foty??? Prosze zaktualizowac swoich informatorow ze takie gafy?

  • Jaga london
   8 lipca 2017, 10:00

   Zdjecie przedstawia Stary terminal sprzed lat, z pewnoscia tamten nie obslizylby tyle pasazerow co podaje redakcja. Prosze umiescic zdjecie aktualnego, pieknego I nowego terminalu ktoremu rzeczywiscie mozna pogratulowac I calej obsludze za swietna organizacje I prace- w przeciwienstwie do London Stansted lub Luton. Mamy czym sie pochwalic. Brawo.

  • Czytelniczka
   8 lipca 2017, 10:03

   Lotnisko wroclawskie jest super. Nowoczesny obiekt.
   Nawet dla palacych ma palarnie wewnatrz.
   Co to jest za zdjecie???
   Piszac o czyms, dajcie aktualne zdjecie slicznego obiektu
   To zdjecie to bardzo stare! Chyba z 8 lat czy 10 lat temu.
   Latamy 2 razy do roku

   L

  • Czytelnik
   8 lipca 2017, 20:48

   wroclaw- kobiety same sza.ty a kolesie patolodzy (gandsterzy ) ogolnie dno a czlowieczenstwo na kredyt. Oczywiscie wrocławianie powiedza NIE my jestesmy "wroclove " haha

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.04.2018
  GBP 4.777 złEUR 4.167 złUSD 3.369 złCHF 3.478 zł

  Sport


  Reklama