Menu

"Wraca prestiż walk o tytuł mistrza Polski w boksie"

Artur Szpilka jest polskim bokserem, występujący w kategorii ciężkiej. (Fot.Facebook/Artur Szpilka)
"Wraca prestiż walk o tytuł mistrza Rzeczypospolitej Polskiej. Pięściarze znów chcą walczyć o to trofeum" - uważa szef Polskiego Wydziału Boksu Zawodowego Krzysztof Kraśnicki. Aż trzy pojedynki o pasy krajowe odbędą się 18 października w Częstochowie.
Reklama

Podczas gali "Noc Wojowników", organizowanej przez trio promotorów Mariusza Grabowskiego, Andrzeja Gmitruka i Mateusza Borka, odbędą się m.in. walki: byłego mistrza świata Tomasza Adamka z Kameruńczykiem Fredem Kassi o tytuł międzynarodowego mistrza Rzeczypospolitej Polskiej w wadze ciężkiej oraz Łukasza Wierzbickiego z Michałem Żeromińskim i Michała Leśniaka z Kamilem Młodzińskim o pasy mistrza Rzeczypospolitej Polskiej, odpowiednio w kategoriach półśredniej i junior półśredniej.

"Ostatnie porażki Polaków w potyczkach o tytuły światowe (m.in. Krzysztof Włodarczyk, Krzysztof Głowacki, Andrzej Fonfara, Artur Szpilka) mogą sprawić, że inni zawodnicy i ich menedżerowie jeszcze bardziej zainteresują się walkami o pasy krajowe. Widać starania szczególnie grup Tymex Boxing Promotion i MB Promotions. Zdobycie tego pasa uchyla nieco drzwi do coraz większych wyzwań. Metoda małych kroków może być skuteczniejsza, mając na myśli kolejne pojedynki interkontynentalne, dające szansę awansu w rankingach światowych i co za tym idzie zarobienie większych pieniędzy" - oznajmił Kraśnicki.

Przewodniczący Polish Professional Boxing Department (PPBD) poinformował, że obecnie tytuły mistrzów Polski posiadają: Patryk Szymański (super półśrednia) i Bartłomiej Grafka (średnia), a pozostałe są wakujące. Natomiast pasy międzynarodowego mistrza Polski należą do Tomasza Mazura (półśrednia), Roberta Talarka (super średnia) i Roberta Parzęczewskiego (półciężka). Inne czekają na właścicieli.

Za niewiele ponad tydzień do tych list dopisane zostaną trzy kolejne nazwiska. W Częstochowie, poza wymienionymi bokserami, wystąpi też Parzęczewski, ale jest on po kontuzji i tym razem nie będzie bronił tego tytułu; jest on również młodzieżowym mistrzem globu federacji WBO.

"Walki o pas to dodatkowy prestiż i wyróżnienie dla zawodnika. Chcemy dodatkowo odbudować prestiż polskich tytułów. Wszyscy dookoła rywalizują o pasy różnych organizacji, tymczasem nasze są trochę zapomniane. W Częstochowie zobaczymy trzy walki mistrzowskie, a może poznamy jeszcze czwartego mistrza Polski, w tym przypadku chodzi o trofeum międzynarodowego mistrza kraju" - stwierdził w współorganizator gali i szef Tymex Boxing Promotion Grabowski.

Jeden z liderów jego teamu Adam Balski, pod wodzą nowego trenera Amerykanina Gusa Currena (szkoleniowiec Adamka) przygotowuje się do starcia w kat. junior ciężkiej z zawodnikiem ze Stanów Zjednoczonych Demetriusem Banksem. Być może stawką będzie pas MMP.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 20.02.2018
  GBP 4.704 złEUR 4.147 złUSD 3.360 złCHF 3.597 zł

  Sport


  Reklama