World Cup 2026: Second victory for the defending champions, even without Messi

Argentyna bez problemu pokonała Boliwię. (Fot. Getty Images)
World champions Argentina scored their second victory in qualifying for the 2026 World Cup. They defeated Bolivia 3:0, while Lionel Messi did not play in the match.

Nieoficjalnie wiadomo, że powodem jego absencji nie była kontuzja. Messi dostał wolne, gdyż mecz był rozgrywany w La Paz na wysokości 3 650 m n.p.m. Szkoleniowcy Brazylii nie chcieli poddać go zbyt forsownej próbie.

Teraz Argentyna po dwóch kolejkach eliminacji ma komplet sześciu punktów - w pierwszej pokonała Ekwador 1:0. Mistrzowie świata nawet bez Messiego mieli w tym spotkaniu przewagę, bramki strzelili Enzo Fernandez (31), głową Nicolas Tagliafico (42) i Nicolas Gonzalez (83).

Także 6 pkt ma Brazylia, która wygrała 1:0 z Peru. Brazylijczycy mieli zdecydowaną przewagę, ale bramkę strzelili dopiero w końcówce spotkania. W 90. minucie po dośrodkowaniu Neymara z rzutu rożnego celną główką popisał się Marquinhos.

Brazylia i Argentyna to jedyne zespoły z dwoma zwycięstwami na koncie.

W innym meczu Urugwaj na wyjeździe przegrał 1:2 z Ekwadorem. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Felix Torres w 45 i 61 minucie, natomiast dla Urugwaju gola uzyskał w 38. minucie Agustín Canobbio. W spotkaniu Chile z Kolumbią zanotowano bezbramkowy remis.

Po dwóch kolejkach w tabeli prowadzi Brazylia przed Argentyną, a na trzecim miejscu jest Kolumbia - 4 pkt.

W Ameryce Południowej tradycyjnie eliminacje toczą się systemem ligowym - 10 zespołów gra "każdy z każdym" mecz i rewanż. W związku ze zwiększeniem liczby uczestników MŚ do 48 już od najbliższego turnieju w USA, Meksyku i Kanadzie ze strefy CONMEBOL awans wywalczy sześć drużyn, a siódma zagra w międzykontynentalnym barażu.