Wolfsburg sack Dieter Hecking after one win from seven games

Jakub Błaszczykowski jest piłkarzem reprezentacji Polski. (Fot. Getty Images)
Wolfsburg sacked manager Dieter Hecking on Monday following a poor start to the Bundesliga season.

"Wilki" rozpoczęły rozgrywki bardzo słabo, odnosząc zaledwie jedno zwycięstwo w siedmiu meczach. Mają sześć punktów i zajmują dopiero 14. miejsce w tabeli. Czarę goryczy przelała niedzielna porażka przed własną publicznością z beniaminkiem RB Lipsk 0:1. Błaszczykowski nie wystąpił w tym spotkaniu z powodu kontuzji pleców, znalazł się za to w wyjściowych składach na wszystkie poprzednie.

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Heckinga na dłuższą metę. 52-letni trener pracował w Wolfsburgu od początku 2013 roku. Wówczas "Wilki" były na 15. miejscu na półmetku, ale Hecking zdołał utrzymać klub w Bundeslidze.

Później wprowadził go do Ligi Europejskiej, a następnie do Ligi Mistrzów. W 2015 roku zdobył Puchar Niemiec i wywalczył wicemistrzostwo, za co został wybrany trenerem roku w tym kraju.

Liderem tabeli ekstraklasy jest obecnie Bayern Monachium, który zgromadził 17 punktów.