Wizards keep on trucking, pull away from Pelicans for 17th straight home win

"Polską Noc" Gortat organizował już po raz szósty (Fot. Getty Images)
Marcin Gortat, to the delight of many in the crowd of 19,651 on Polish Heritage Night, had 12 points and led all players with 17 rebounds.

"Polską Noc" Gortat organizował już po raz szósty. Przy jej okazji mecz z trybun ogląda kilkusetosobowa grupa Polaków. W tym gronie są specjalnie zaproszeni przez Gortata goście. Tradycyjnie nie zabrakło weteranów wojennych oraz znanych osobistości, wśród których była aktorka Alicja Bachleda-Curuś. W przerwie natomiast zaprezentowały się cheerleaderki z Wrocławia. Wszystko po to, aby Amerykanom przybliżyć polską kulturę.

Gortat od początku spotkania był pełen energii. Już w pierwszej kwarcie zanotował dziesięć zbiórek. Gorzej niż ostatnio było jednak ze skutecznością. 32-letni łodzianin miał na koncie tylko jeden trafiony z pięciu rzutów z gry oraz oba wolne.

W kolejnych kwartach polski środkowy poprawił się, wykorzystując jeszcze cztery z sześciu prób. Jego dorobek uzupełnia jeden blok. Popełnił także dwa faule.

Wizards świetnie zaczęli mecz. Po kilku minutach prowadzili 14:2, ale z czasem rywale stratę odrobili. Co więcej na ostatnią część gry to Pelicans wychodzili wygrywając trzema punktami.

W kluczowym momencie gospodarze zwarli jednak szyki. Świetnie bronili i rywale w ciągu ostatnich 12 minut swoje konto powiększyli tylko o osiem punktów. Stołeczny zespół tym samym we własnej hali odniósł 17. zwycięstwo z rzędu. Tylko raz miał dłuższą serię wygranych meczów u siebie. W sezonie 1974/75 sięgnęła 22 spotkań.

Do zwycięstwa poprowadził ich John Wall. 26-letni rozgrywający zdobył 24 punkty i miał 13 asyst oraz pięć przechwytów. Wśród pokonanych najlepszy był Anthony Davis - 25 pkt i 10 zbiórek.

"Czarodzieje", po słabym początku sezonu, od grudnia systematycznie pną się w zestawieniu. Z bilansem 30 zwycięstw oraz 20 porażek zajmują trzecie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Kolejny mecz rozegrają w poniedziałek, kiedy we własnej hali zmierzą się z broniącymi tytułu i prowadzącymi w zestawieniu Cleveland Cavaliers (33-15). Drużyny te rozdziela ekipa Boston Celtics (32-18).