Wizards' Gortat describes team's bench as one of league's worst

Marcin Gortat za mało skuteczny. (Fot. Getty Images)
An NBA team's 'bench' is the equivalent of the NFL's 'special teams,' the NHL's 'power play' or the 'bullpen' of MLB. More than merely a subset of the overall roster defined by a specific role, it's a group labeled broadly enough to allow for internal criticism far more pointed than an individual player might hear.

Spotkanie w hali Verizon Center nie stało na wysokim poziomie. Obie drużyny popełniły aż 45 strat, z czego Nuggets 27. To właśnie była główna przyczyna porażki przyjezdnych ze stanu Kolorado.

Goście bardzo dobrze zaczęli spotkanie i szybko objęli 14-punktowe prowadzenie. Z minuty na minutę grali jednak coraz słabiej. W drugiej połowie do beztroskiej gry dołożyli jeszcze kiepską skuteczność. W trzeciej i czwartej kwarcie trafili tylko jeden z 18 rzutów za trzy punkty. Ostatnią odsłonę zakończyli z dorobkiem zaledwie 12 "oczek".

Wizards prezentowali się tylko trochę lepiej, jednak to wystarczyło by wygrać. Najlepszy w szeregach gospodarzy był Bradley Beal, który zdobył 26 punktów. Po 15 dołożyli John Wall i Markieff Morris.

We wtorek przeciwko Orlando Magic Gortat rozegrał najsłabszy mecz w sezonie. Tym razem jego dorobek był jeszcze skromniejszy, ale Polak po prostu nie był wykorzystywany w ofensywie. Na parkiecie przebywał 36 minut i trafił dwa z czterech rzutów z gry. Na swoim koncie zapisał także siedem zbiórek, dwa przechwyty, blok i asystę. Miał również cztery straty i trzy faule.

32-letniemu Gortatowi grało się bardzo ciężko przeciwko młodym bałkańskim środkowym Nuggets. 21-letni Serb Nikola Jokic był najlepszym wśród pokonanych, uzyskał 17 pkt i 11 zbiórek. Natomiast rok starszy, potężnie zbudowany Bośniak Jusuf Nurkic zanotował 13 pkt, mając stuprocentową skuteczność z gry (6/6).

"Czarodzieje" z bilansem 8-13 zajmują 12. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Kolejny mecz rozegrają w sobotę. We własnej hali zmierzą się z Milwaukee Bucks (11-9).