Wimbledon 2016: Agnieszka Radwanska beats Kateryna Kozlova to reach round two

Agnieszka Radwańska bez problemów pokonała Ukrainkę. (Fot. Getty Images)
Agnieszka Radwanska needed just an hour to reach the Wimbledon second round with victory over Kateryna Kozlova. The 27-year-old third seed from Poland beat Ukrainian Kozlova 6-2 6-1 under the Centre Court roof despite being broken once in the first set.

Pierwotnie spotkanie miało się odbyć wczoraj, ale z powodu intensywnego i długotrwałego deszczu to i 15 innych zostało przełożonych. Przesunięto na kolejny dzień także 14 przerwanych meczów. Dziś opady ponownie dały się zawodnikom mocno we znaki. Nie przeszkodziło to jednak rozpoczęciu konfrontacji Radwańskiej z Kozłową, bowiem ich mecz odbywał się na korcie centralnym, jedynym zadaszonym obiekcie kompleksu.

Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek. Trwało godzinę i trzy minuty.

27-letnia Polka zainaugurowała tym meczem 11. w karierze występ w zawodach toczących się na obiektach All England Lawn Tennis and Croquet Club. W 2012 roku dotarła do finału, a dwukrotnie - w 2013 i w poprzednim roku - odpadła rundę wcześniej. 22-letnia rywalka miała wcześniej za sobą tylko jeden występ w głównej drabince Wielkiego Szlema - w ubiegłorocznym US Open przegrała mecz otwarcia. W Londynie dwukrotnie nie przedarła się wcześniej przez eliminacje.

Kolejną rywalką krakowianki będzie Chorwatka Ana Konjuh lub Włoszka Karin Knapp.

W poniedziałek mecze otwarcia w singlu przegrały pozostałe Polki - Magda Linette i Paula Kania.