Wigan shock win over Manchester City

Piłkarze trzecioligowego Wigan Athletic pokonali zawodników z Manchester City. (Fot. Getty Images)
Wigan put in the doughtiest of defensive performances to pull off the shock of the season against Manchester City and once again breathe life into the FA Cup, though this eventful evening was old-fashioned in an unsavoury sense too, with scenes at the end resembling the dark days of terrace hooliganism from 40 years ago.

Od sezonu 2012/13 oba zespoły rywalizowały w tych rozgrywkach trzykrotnie i za każdym razem triumfowali piłkarze z Wigan. W maju 2013 roku zdobyli FA Cup, wygrywając z "The Citizens" w finale na Wembley 1:0 (w tym samym sezonie spadli z ekstraklasy), w marcu 2014 roku wygrali w Manchesterze 2:1 w ćwierćfinale, by w kolejnej rundzie ulec Arsenalowi Londyn po karnych, a w poniedziałek sprawili natomiast kolejną, być może największą sensację.

Manchester City ma najlepszy sezon pod wodzą Hiszpana Josepa Guardioli. Klub był przymierzany nawet do poczwórnej korony, czyli triumfów w ekstraklasie, Pucharze Anglii, Pucharze Ligi i Lidze Mistrzów. Szansę ma jeszcze na trzy trofea: w niedzielę zagra w finale Pucharu Ligi z Arsenalem, ma praktycznie zapewniony awans do ćwierćfinału Champions League (w pierwszym spotkaniu 1/8 finału pokonał na wyjeździe FC Basel 4:0), a po 27 kolejkach Premier League prowadzi z przewagą 16 punktów nad drugim w tabeli Manchesterem United.

Wczoraj zwycięską bramkę dla Wigan zdobył w 79. minucie Will Grigg - ikona klubu i reprezentacji Irlandii Północnej. Międzynarodowa publiczność poznała go przede wszystkim podczas mistrzostw Europy w 2016 roku we Francji, gdzie... nie rozegrał ani minuty. Furorę zrobiła jednak piosenka "Will Grigg's on Fire", śpiewana praktycznie przy każdej okazji przez kibiców z Irlandii Północnej.

"W magiczny wieczór Grigg wywołał jeden z największych szoków w najstarszych rozgrywkach pucharowych na świecie. Piosenka Will Grigg's on Fire rozniosła się po całym stadionie Wigan" - relacjonowała Agencja Reutera.

Wigan wyeliminowało już trzech rywali z Premier League. W poprzednich rundach ta drużyna okazała się lepsza od West Ham United i, dopiero po powtórce, AFC Bournemouth, w składzie z Arturem Borucem. O awans do półfinału powalczy 17 marca z Southampton.