Why have Real Madrid stopped being invincible?

Piłkarze Realu Madryt. (Fot. Getty Images)
Real Madrid received a dose of their own medicine in the Estadio Ramon Sanchez Pizjuan on Sunday, committing errors that cost them the chance to extend their unbeaten run, but why exactly have they stopped being invincible?

Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył już w doliczonym czasie gry reprezentant Czarnogóry Stevan Jovetic, wypożyczony niedawno do Sevilli z Interu Mediolan.

Real prowadził od 67. minuty po bramce Cristiano Ronaldo z rzutu karnego (12. ligowy gol Portugalczyka w sezonie), ale końcówka meczu należała do gospodarzy. Zwieńczeniem ich ambitnej gry były dwa gole. W 85. minucie samobójcze trafienie po uderzeniu głową zaliczył Sergio Ramos, a siedem minut później Jovetic zapewnił swojemu nowemu zespołowi zwycięstwo.

"Ten wynik niczego nie zmienia. Graliśmy dobrze przeciwko świetnej drużynie, dokonaliśmy trudnej sztuki, jaką było zdobycie gola. W końcówce, gdy zostało tylko kilka minut, oni złapali nas dwa razy.

Czujemy rozczarowanie, ale jestem bardzo dumny z każdego z powodu tego, co zrobiliśmy do tej pory. Wiedzieliśmy, że przydarzy nam się taki dzień jak ten. Dzisiaj to nastąpiło, ale wciąż musimy pracować tak ciężko jak dotychczas we wszystkich rozgrywkach" - powiedział trener Realu Zinedine Zidane.

Oba zespoły zaledwie kilka dni wcześniej rywalizowały w 1/8 finału Pucharu Hiszpanii. U siebie Real wygrał 3:0, a w rewanżu, bez kilku czołowych zawodników, zremisował 3:3. Wówczas ustanowił rekord kraju, przedłużając swoją serię meczów bez porażki w różnych rozgrywkach do czterdziestu. Zidane poprawił wówczas o jeden mecz poprzednie najlepsze osiągnięcie, należące do Barcelony.

Poprzedniej porażki Real doznał 6 kwietnia 2016, przegrywając na wyjeździe 0:2 z Wolfsburgiem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Natomiast ostatni raz w lidze pokonany został 27 lutego (0:1 u siebie z Atletico Madryt).

Real pozostał liderem hiszpańskiej ekstraklasy. Ma 40 punktów i mecz zaległy z Valencią. Na drugie miejsce awansowała Sevilla, która traci do "Królewskich" zaledwie punkt. O dwa ustępuje Realowi Barcelona - Katalończycy w sobotę pokonali Las Palmas aż 5:0.