Weteran Totti nie przestaje zadziwiać. Strzelił 250. gola w Serie A!

Totti wszedł na boisko w 46. minucie, a w 55. wykorzystał rzut karny (Fot. Getty Images)
Dwa dni przed 40. urodzinami włoski piłkarz Francesco Totti (AS Roma) strzelił w niedzielę 250. bramkę w Serie A. Gola zdobył w przegranym wyjazdowym meczu 6. kolejki z Torino 1:3 (0:1).

‹W klasyfikacji wszech czasów włoskiej ekstraklasy Totti (debiutował w Romie w marcu 1992 roku) jest drugi, a prowadzi Silvio Piola - 274 gole.

Totti wszedł na boisko w 46. minucie, a w 55. wykorzystał rzut karny. W tym momencie jego zespół przegrywał 0:2. Wynik spotkania ustalił w 65. minucie Iago Falque, który na początku drugiej połowy trafił też z "jedenastki". Torino prowadziło zaś od 8. minuty po golu Andrei Belottiego.

Na początku tego sezonu Falque został wypożyczony do Torino z... Romy.

W bramce gospodarzy bardzo dobrze zagrał Joe Hart. Dwukrotnie zatrzymał Edina Dżeko, z którym grał w Manchesterze City. Między słupkami Romy wystąpił Wojciech Szczęsny.