West Ham 2 - Man City 1

Od początku drugiej części gry "The Citizens" postanowili atakować. Dwie znakomite szanse miał Sergio Aguero, jednak najpierw jego strzał obronił Adrian (na zdj.), a za drugim razem trafił w poprzeczkę. (Fot. Getty Images)
MANCHESTER CITY handed Chelsea the advantage in the title race after slipping to defeat at West Ham.

"The Citizens" wystąpili w składzie niemal identycznym, jak w środku tygodnia, kiedy zremisowali na wyjeździe 2:2 z CSKA Moskwa w Lidze Mistrzów. Chilijski szkoleniowiec Manuel Pellegrini dokonał tylko dwóch zmian.
W sobotę gościom przez pięć kwadransów nie wychodziło prawie nic. Stracili bramkę w 21. minucie - jej strzelcem był Francuz Morgan Amalfitano, a przy próbach doprowadzenia do wyrównania brakowało im szczęścia. Byli nieskuteczni, parę razy gospodarzy uratował hiszpański bramkarz Adrian. W drugiej połowie dwa razy strzały piłkarzy z Manchesteru lądowały na poprzeczce bramki West Hamu.

Na domiar złego dla ekipy mistrza kraju, kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego na 2:0 podwyższył Senegalczyk Diafra Sakho. Jednak dwie minuty później goście zmniejszyli stratę po błyskotliwej akcji Hiszpana Davida Silvy, który przedryblował trzech obrońców i pokonał Adriana precyzyjnym strzałem. Na więcej "The Citizens" nie było już jednak stać.

Manchester City z 17 punktami utrzymał wprawdzie pozycję wicelidera Premier League, ale może ją stracić na rzecz zespołu Southampton (16), o ile wygra po południu przed własną publicznością ze Stoke City. West Ham również ma 16 oczek i nie straci czwartego miejsca, chyba że Liverpool pokona Hull City różnicą przynajmniej pięciu bramek.