Washington Wizards Drop Another Home Game Against Houston Rockets

Marcin Gortat zostaje zdobył 14 pkt. dla swojej drużyny. (Fot. Getty Images)
Washington Wizards have quickly put themselves in a hole to start the season, falling to 1-5 after another loss to the Houston Rockets. Marcin Gortat missed two free throws in the closing moments, making it virtually impossible for the Washington Wizards to complete the comeback.

"Musimy być sprytniejsi w końcówkach" - stwierdził Gortat po wcześniejszej porażce po dogrywce z Memphis Grizzlies. Najwyraźniej jednak jego drużyna wciąż tej sztuki nie opanowała.

W poniedziałek w połowie czwartej kwarty Wizards prowadzili 95:94, ale przez następne nieco ponad trzy minuty nawet raz nie trafili do kosza. Teksańczycy natomiast w tym czasie zdobyli 12 punktów i praktycznie rozstrzygnęli losy meczu.

Gospodarze przede wszystkim nie potrafili zatrzymać Jamesa Hardena. Lider Rockets mecz rozpoczął słabo, popełniając aż pięć strat w pierwszej części gry. Ostatecznie jednak zakończył go z dorobkiem 32 punktów i 15 asyst.
Gortat na parkiecie przebywał prawie 37 minut. Po raz czwarty w tym sezonie uzyskał tzw. double-double, na które tym razem złożyło się 14 punktów i 12 zbiórek. Trafił pięć z dziewięciu rzutów z gry i cztery z sześciu wolnych. Jego konto uzupełniają trzy asysty i dwa bloki. Miał także dwie straty i dwa faule.

John Wall zdobył dla pokonanych 21 punktów, a po 20 dołożyli Bradley Beal i Otto Porter Jr.

Wizards z bilansem 1-5 zajmują przedostatnie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Słabsza jest tylko ekipa Philadelphia 76ers, która nie wygrała jeszcze meczu.

Kolejny mecz "Czarodzieje" rozegrają w środę. We własnej hali zmierzą się z Boston Celtics (3-3)