Warriors blow out Rockets in Game 3

Stephen Curry zdobył dla zwycięzców 35 punktów. (Fot. Getty Images)
Steph Curry scored 18 of his 35 points in the third quarter as the Golden State Warriors pulled away from the Houston Rockets in Game 3 of the Western Conference Finals on Sunday night before a raucous Oracle Arena in Oakland, and set an NBA record in the process.Golden State leads the best-of-seven series two games to one.

W pierwszym spotkaniu obrońcy tytułu pokonali najlepszy zespół sezonu zasadniczego 119:106, w drugim, także w Houston, przegrali 105:127. Teraz przed własną publicznością w Oakland odnieśli najwyższe zwycięstwo w play off w historii klubu.

Znakomity mecz w barwach gospodarzy rozegrał Curry, który 26 ze swoich 35 punktów zdobył w drugiej połowie. Szczególnie efektywny był w trzeciej kwarcie, kiedy na różne sposoby umieścił w koszu wszystkie siedem rzutów z gry. W całym spotkaniu trafił 13 z 23 rzutów, w tym pięciokrotnie za trzy punkty. Miał także sześć zbiórek i asystę.

"Dziś byliśmy o wiele lepsi w indywidualnej obronie. Udało nam się powstrzymać atak rywali, nie były potrzebne rotacje w składzie, co pozwoliło nam dobrze zacząć mecz, a potem jeszcze podsycić atak. Wspierała nas też publiczność" - powiedział dwukrotny zdobywca tytułu najlepszego koszykarza ligi (MVP).

Wszyscy zawodnicy wyjściowej piątki "Rakiet" zanotowali dwucyfrowe zdobycze punktowe. Czołowy strzelec zespołu w poprzednich spotkaniach Kevin Durant tym razem uzyskał 25 pkt, po raz 20. z rzędu przekraczając 20-punktową granicę w meczach play off. Miał także po sześć zbiórek i asyst. Klay Thompson dodał 13 pkt, a Andre Iguodala i Draymond Green - po 10. Ten ostatni miał także 17 zbiórek i sześć asyst.

Warriors, niepokonani na własnym parkiecie od początku tegorocznego play off, odnieśli u siebie 16. zwycięstwo z rzędu w fazie finałowej.

41-punktowa różnica to najwyższa porażka ekipy Houston w play off. Koszykarze trenera Mike'a D'Antoniego trafili tylko 39,5 procent rzutów z gry (rywale 52) i popełnili aż 19 strat, przy ośmiu przeciwników.

Lider teksańczyków i kandydat do tytułu MVP sezonu James Harden tym razem uzyskał 20 pkt, pięć zbiórek i dziewięć asyst. Rozgrywający Chris Paul dodał 13 pkt, 10 zb. i cztery asysty, ale obaj trafili tylko 12 z 32 rzutów z gry.

"Musimy grać lepiej niż dzisiaj, być bardziej agresywni. 19 strat nie jest charakterystyczne dla naszej drużyny. Wiedzieliśmy, że rywale będą dobrzy na własnym parkiecie, ale w kolejnym spotkaniu my musimy być jeszcze lepsi" - skomentował reżyser gry "Rakiet", występujący w finale konferencji po raz pierwszy w karierze.

Czwarty mecz Warriors z Rockets odbędzie się jutro, ponownie w Oakland.