Menu

Walijski pub da zniżki tym, którzy oddadzą telefon na czas posiłku

Walijski pub da zniżki tym, którzy oddadzą telefon na czas posiłku
Tak wyglądają spotkania w dzisiejszych czasach... (Fot. Thinkstock)
Uzależnienie od smartfonów jest dzisiaj tak powszechne, że propozycja jednego z pubów w Walii wzbudziła ogólnokrajowe zainteresowanie. Jak donosi BBC, "The Fat Boar" w ponad 40-tysięcznym Wrexham oferuje zniżki klientom, którzy podczas wizyty w pubie gotowi będą oddać w depozyt swoje telefony.
Reklama

Spoglądanie co chwilę na telefon, sprawdzanie swojego profilu na Facebooku, czy wysyłanie wiadomości tekstowych podczas rozmowy twarzą w twarz z drugą osobą to w dzisiejszych czasach powszechna plaga. Pub "The Fat Boar" zaproponował więc, aby w każdy poniedziałek "uwolnić się" od swojego smartfona przynajmniej na jakiś czas i poświęcić całą swoją uwagę komuś, kto siedzi z nami przy stole.

Klienci pubu otrzymują więc 25% zniżki na posiłki, jesli oddadzą w depozyt swoje telefony. Urządzenia zostają zamknięte w stojących na stołach pudełkach, a kluczyk zabiera obsługa.

"Telefony komórkowe często rozpraszają nas i nie pozwalają w pełni cieszyć się wspólnym czasem spędzanym w towarzystwie rodziny lub przyjaciół - dlatego też wymyśliłem Poniedziałki bez Telefonów w naszym pubie" - wyjaśnia szef lokalu, Rich Watkin.

Jeśli pomysł zakończy się sukcesem, wprowadzony zostanie również w należącej do firmy restauracji w walijskim miasteczku Mold. Na razie nie wiadomo, czy puby w Anglii i Szkocji wezmą przykład z Walii.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.03.2018
  GBP 4.798 złEUR 4.218 złUSD 3.434 złCHF 3.601 zł

  Sport


  Reklama