Menu

"Walczmy o swoje prawa!". Masowe lobby i demonstracja Europejczyków w Londynie

Tak wyglądała demonstracja Polaków i innych Europejczyków w Londynie 20 lutego 2017 roku. (Fot. Getty Images)
"Apelujemy do brytyjskich posłów o ochronę praw Europejczyków w Wielkiej Brytanii". Imigranci ponownie wychodzą na ulice stolicy oraz rozmawiają z parlamentarzystami o przyszłości 3 milionów obywateli krajów unijnych w tym kraju po Brexicie.
Reklama

Polacy razem ze wszystkimi obywatelami krajów Unii Europejskiej zaproszeni zostali do udziału w masowym lobby parlamentu, ktόre odbędzie się już w najbliższą środę 13 września.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się na stronie: https://lobby4eucitizens.eventbrite.co.uk. Po wypełnieniu formularza otrzymamy email z instrukcjami, co należy zrobić, aby dołączyć do demonstracji i w jaki sposób rozmawiać z posłem reprezentującym nasz okręg wyborczy.

Spotkanie będzie miało miejsce w Emmanuel Centre w dzielnicy Westminster przy 9-23 Marsham Street, SW1P 3DW. O godzinie 11:30 przed parlamentem robione będzie grupowe zdjęcie Europejczyków. Zbiórka o 11:20 przed centrum, a następnie przejście do Victoria Tower Gardens.

Będzie to już drugie masowe lobby Europejczyków. Pierwsze miało miejsce 20 lutego 2017 roku. Ponad 2 tys. imigrantów z krajów Unii Europejskiej lobbowało wóczas w sprawie praw imigrantów w brytyjskim parlamencie, a co najmniej dwa razy tyle osób strajkowało w całym kraju. Kilkuset obcokrajowców demonstrowało w Londynie - imigranci manifestowali swoją obecność w UK i chcieli w ten sposób wpłynąć na brytyjskich polityków.

Podobnie ma być w najbliższą środę, czyli 13 września 2017 roku, kiedy to o godzinie 18:00 odbędzie się specjalny wiec na placu Trafalgar Square w Londynie. Manifestację organizuje stowarzyszenie „the3million” oraz „British in Europe”.

„Zależy nam, aby do centrum stolicy Wielkiej Brytanii przyszło wielu ludzi, aby zaznaczyć, że brytyjscy politycy żonglują życiem ludzi w tym kraju” - uzasadniają zwołanie manifestacji jej organizatorzy.

Chęć udziału w zgromadzeniu obywateli Unii Europejskiej w UK można zgłosić na stronie: https://www.eventbrite.co.uk oraz na stronie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/346173969160553.

Podczas wiecu przemawiać będzie polski działacz społeczny, polityk i publicysta Wiktor Moszczyński, który wielokrotnie w rozmowach i artykułach dla portalu Londynek.net tłumaczył niebezpieczną grę, jaką kosztem Europejczyków prowadzą zwolennicy Brexitu w Wielkiej Brytanii.

Europejczycy za wszelką cenę próbują wpłynąć na dalsze decyzje brytyjskich polityków. W sobotę zorganizowali protest w dzielnicy Westminster, w samym centrum Londynu. Kilka tysięcy osób, które wyszło na ulice, domagało się sprawiedliwego traktowania ludzi, którzy w Zjednoczonym Królestwie przez ostatnie kilkanaście lat budowali swoje życie.

W wydarzeniu brali udział m.in. lider Liberalnych Demokratów Vince Cable i były spin doktor Tony'ego Blaira, Alastair Campbell. W imieniu polskiej społeczności głos zabrał aktywista polonijny i były radny z ramienia Partii Pracy Wiktor Moszczyński.

Kolejne lobby oraz demonstracja to odpowiedź imigrantów z Europy na wypływające ostatnio na światło dzienne fakty, dotyczące restrykcyjnego traktowania mieszkających nad Tamizą 3 milionów obywateli krajów unijnych.

„Musimy coś z tym zrobić - najpierw nam mówią, że musimy mieć karty stałego rezydenta, następnie, że te już nie będą ważne. Kolejne doniesienia dotyczyły specjalnych rejestracji, a teraz, że najprawdopodobniej będą mogli tu zostać tylko wysoko wykwalifikowani. Przecież to nie my ich wyrzucamy ze struktur europejskich, tylko sami chcą wyjść. Za co oni nas tak nie znoszą?” - pyta retorycznie w rozmowie z portalem Londynek.net jedna z uczestniczek protestu Sylwia Banasiak z Leeds.

 

  Komentarze


  • Marian
   11 września 2017, 09:18

   Skoro tu jestem I pracuje , place podatki to oczywiste jest to ze NALEZY MI SIE !.

  • THC
   11 września 2017, 09:24

   Trening czyni mistrza, bo po powrocie bedziecie wiedziec jak maszerowac co miesiac w PL hahahaa

  • Mamy przecież swój kraj
   11 września 2017, 09:25

   Proszę nie poniżajmy sie! Nic na siłę. Paszport brytyjski ewentualnie kiedyś wiekszość z nas i tak włoży do szuflady na pamiątkę :-)

  • Czytelnik
   11 września 2017, 09:34

   Skończyło się NALEŻY się! Rezydentury, prawo nie działa wstecz itp już nie działa! Brytyjczycy zagłosowali koniec kropka !

  • Majster bez wąsa
   11 września 2017, 10:06

   no i trzeba stąd spadać, niech zarosną grzybem.zresztą oni lubią mieć grzyba w domach
   Irlandia wydaje się naturalnym kierunkiem

  • CHT
   11 września 2017, 11:38

   trening trola THC czyni go jeszcze bardziej zidiociałym. Znajdz gałąż, most czy rzeke a nie wylewaj tych pomyi na londynku. Ludzie maja juz ciebie serdecznie dosyc . Wedlug obowiazujacego prawa takich jak ty i czytelnik NALEZY MI SIE I NALEZY ICH ZASKARZYC O TROLOWANIE, PONIZANIE, NEKANIE POLAKOW

  • Czytelnik
   11 września 2017, 12:10

   Jezeli piszecie to napiszcie wiecej informacje.Jezeli Anglia wyjdzie w 2019 napiszcie co z emeryturami LUDZI co pracowala w Anglii od 2004 zeby pozniej nie bylo ze wszystkie skladki przepadna ja jakos Anglika nie wierze Taj ze PISZCIE wiecej zeby pozniej lydzie nie potracili wszystkiego.Tak bylo PRZED 2004 duzo LUDZI bylo deportowanych z Anglii przy lapankach Homo Office

  • Marian
   11 września 2017, 12:30

   Szkoda ze ich od razu nie deportowali spod Parlamentu do PiSlandu

  • THC
   11 września 2017, 17:51

   Trenowac, trenowac. Jak juz wrocicie do PL, dostaniecie PIT, zeby oddac danine, a pozniej obowioakowo na miesiecznice!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 20.02.2018
  GBP 4.704 złEUR 4.147 złUSD 3.360 złCHF 3.597 zł

  Sport


  Reklama