Menu

Wakacje nie muszą być drogie. Darmowe zwiedzanie i przejazdy dla dzieci

Wakacje nie muszą być drogie. Darmowe zwiedzanie i przejazdy dla dzieci
Wakacje nie muszą być drogie. (Fot. Getty Images)
Już od tego weekendu wszystkie dzieci poniżej 12. roku życia mają darmowy wstęp do atrakcji turystycznych prowadzonych przez Office of Public Works Heritage Service. Ponadto dwa tygodnie bezpłatnych przejazdów oferuje najmłodszym serwis Leap Card.
Reklama

Przez całe wakacje dzieci mogą za darmo zwiedzać wszystkie atrakcje zarządzane przez OPW. Obecnie z darmowych wejść korzystać mogą maluchy do 6. roku życia oraz uczniowie. W ubiegłym roku z oferty Free Schools Visits skorzystało 80 tys. dzieci.

Ogłaszając tegoroczny program, Kevin Moran, minister odpowiedzialny za Urząd Robót Publicznych (Office of Public Works), podkreślił, że jego celem jest "zachęcenie najmłodszych do zwiedzania najlepszych zabytków i atrakcji kulturalnych kraju".

"Mamy wiele cudownych miejsc do odwiedzenia. Wystarczy wspomnieć o Clonmacnoise, Kilkenny Castle, Newgrange, czy Rock of Cashel. Chciałbym, aby każde dziecko zobaczyło je podczas wakacji" - stwierdził minister.

Wśród atrakcji prowadzonych przez OPW znajdują się także: Brú na Bóinne Visitor Centre, Desmond Castle, Glendalough Visitor Centre, Dublin Castle, Sligo Abbey, Roscrea Heritage Centre i Donegal Castle. 

Jednocześnie po raz kolejny darmowe przejazdy środkami komunikacji miejskiej oferuje operator kart przejazdowych Leap Card.

Od 3 do 16 lipca osoby posiadające Child Leap Card będą mogły za darmo korzystać z:

 • Dublin Bus (z wyjątkiem Airlink),
 • Luasa,
 • DARTa,
 • Wszystkich połączeń Commuter Rail w dublińskiej strefie “Short Hop Zone” oraz na liniach kolejowych Cork - Cobh/Midleton,
 • Ashbourne Connect,
 • Autobusów Bus Éireann, w których znajdują się czytniki Leap Card. Dotyczy to Bus Éireann w Cork, Limerick, Galway i Waterford oraz Bus Éireann Dublinie i sąsiednich hrabstwach (z wyjątkiem Expressway).

Aby skorzystać z oferty, wystarczy użyć jak zwykle Child Leap Card. Pieniądze za przejazd nie zostaną jednak pobrane. Na karcie musi być jednak przynajmniej 1 cent.

Child Leap Card przysługuje dzieciom w wieku 4-18 lat.

 

  Komentarze


  • THC
   2 lipca 2017, 08:29

   W Polsce za rżadow PO nigdy dzieci nie mialy nic za darmoche a co dopiero wakacje czy jakis dodatek na rodzine hehehe

  • Tralala
   2 lipca 2017, 09:34

   Do THC - za JAKICHKOLWIEK rządów dla dzieci nie było kolorowo! Ostatnie, które coś robiły skończyły się w '89! TERAZ też NIC NIE MA - "pińtsyt" idzie na telewizory, kichajfony, wódę i stare samochody z Niemiec!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.04.2018
  GBP 4.777 złEUR 4.167 złUSD 3.369 złCHF 3.478 zł

  Sport


  Reklama