WTA tournament in Indian Wells; Swiatek advances to semi-finals after Wozniacki's chalk

Iga Świątek mierzyła się z Caroline Wozniacki po raz drugi w karierze. (Fot. Getty Images)
Iga Swiatek has advanced to the semi-finals of the WTA 1000-ranked tournament in California's Indian Wells. The leader of the world tennis ranking defeated Danish player of Polish origin Caroline Wozniacki 6:4, 1:0. Her rival was scratched due to a foot injury. The Pole's next opponent will be Ukrainian Marta Kostiuk.

Gem otwarcia długo rozgrywany był na przewagi, aż w końcu Dunka zwycięsko zakończyła swoje podanie. Tenisistki początkowo z rzadka podejmowały ryzyko, bardziej licząc na swoje zagrania z głębi kortu.

Pierwsze podanie rywalki przełamała Wozniacki, która objęła prowadzenie 3:1. Sporo niewymuszonych błędów Polki przyczyniło się do powiększenia przewagi przez Dunkę.

Raszynianka poprawiła precyzję zagrań i dopięła swego, zdobywając punkt po serwisie przeciwniczki. Sytuacja powtórzyła się w dziewiątym gemie i Polka po raz pierwszy w meczu wyszła na prowadzenie (5:4). Raszynianka wykorzystała okazję i seta zakończyła asem serwisowym.

Między setami Wozniacki, uskarżającą się na ból prawej stopy, skorzystała z przerwy medycznej. Ostatecznie Dunka skreczowala po rozegraniu jednego gema w drugim secie.

Świątek po raz 12. w karierze gra w turnieju WTA 1000 jako najwyżej rozstawiona zawodniczka. 33-letnia Wozniacki to była liderka światowego rankingu, która obecnie zajmuje w nim 204. miejsce. Dunka bowiem do gry wróciła latem ubiegłego roku po przerwie macierzyńskiej. Obie zawodniczki doskonale się znają, często ze sobą trenują.

Do tej pory rozegrały ze sobą tylko jedno spotkanie. W 2019 roku w Toronto ówczesna kwalifikantka Świątek ograła rozstawioną z nr 18 Wozniacki 1:6, 6:3, 6:4.

Półfinałowa rywalka Świątek - Kostiuk w ćwierćfinale wygrała z Rosjanką Anastazją Potapową 6:0, 7:5. Polka dzisiaj o godz. 19:00 (czasu polskiego) trzeci raz z rzędu wystąpi w półfinale turnieju w Indian Wells. Dla 21-letniej Kostiuk będzie to pierwszy występ w karierze w najlepszej czwórce zawodów rangi WTA 1000.