WTA tournament in Indian Wells: Swiatek will play against Collins, Frech lost

Fręch (na zdj.) na liście WTA jest 43., a Bronzetti sklasyfikowano na 53. pozycji. To było pierwsze spotkanie tych zawodniczek. (Fot. Getty Images)
Danielle Collins will be Iga Swiatek's rival in the second round of the WTA 1000 tournament in Indian Wells. The American tennis player won against Russian Erika Andreeva 7-6 (7-3), 7-6 (8-6). The top-seeded Pole had a 'free fate' in the first round. In turn, Magdalena Frech lost to the Italian Lucia Bronzetti.

Świątek z Collins grała już siedem razy, a ostatnio w drugiej rundzie tegorocznego Australian Open. Polka na koncie ma sześć zwycięstw. Jedynej porażki doznała w półfinale Australian Open 2022.

22-letnia Polka styczniowe zwycięstwo odniosła po blisko trzygodzinnym boju. Osiem lat starsza Amerykanka w światowym rankingu zajmuje obecnie 56. miejsce.

Mecz Collins z Andriejewą zaczął się już w środę, ale został przerwany z powodu deszczu.

Tymczasem trwające godzinę i 39 minut spotkanie Fręch z Bronzetti zakończyło się porażką Polki 6:2, 6:4.

W pierwszej partii Włoszka szybko przejęła inicjatywę i po kilkunastu minutach prowadziła już 4:1. Później jeszcze raz przełamała Fręch i set padł jej łupem.

Więcej emocji było w drugim, w którym Polka może żałować kilku niewykorzystanych okazji. Podopieczna trenera Andrzeja Kobierskiego poprawiła serwis, ale nie zdołała przełamać rywalki. W piątym, siódmym i dziewiątym gemie Fręch zmarnowała łącznie pięć break pointów.

Bronzetti wyszła z opresji, a w dziesiątym gemie, prowadząc 5:4, wykorzystała słabszą dyspozycję serwisową Polki. Fręch przegrywała w nim już 0:40, ale obroniła trzy piłki meczowe i doprowadziła do gry na przewagi. Po chwili Włoszka miała jednak kolejną piłkę meczową, którą Fręch oddała jedynym w tym spotkaniu podwójnym błędem serwisowym.