WTA tournament in Beijing: Linette in the 1/8 finals after Brady's draw

Magda Linette może już wkrótce zmierzyć się z samą Igą Świątek. (Fot. Getty Images)
Magda Linette advanced to the 1/8 finals of the WTA 1000 tournament on hard courts in Beijing. The Polish tennis player won today against Jennifer Brady after the American's draw at 3:1 for Linette in the first set.

Polka, 25. w rankingu WTA, w pierwszej rundzie pokonała rozstawioną z "14" Białorusinkę Wiktorię Azarenkę 5:7, 6:1, 6:2.

W dzisiejszym spotkaniu od początku narzuciła rywalce z USA swoje warunki gry i po trzech gemach prowadziła 3:0. Brady, która w światowym rankingu zajmuje 261. miejsce, poprosiła wtedy o przerwę medyczną, po której wygrała gema przy swoim podaniu. Uraz, z którym się zmagała, okazał się jednak zbyt poważny i Amerykanka skreczowała.

W 1/8 finału poznanianka potencjalnie może trafić na inną reprezentantkę Polski - wiceliderkę światowego rankingu Igę Świątek, która również dziś awansowała do drugiej rundy po zwycięstwie nad Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo 6:4, 6:3.

Przed starciem z Linette musi jednak jeszcze zmierzyć się z Francuzką Varvarą Grachevą. Polskie tenisistki jeszcze nie miały okazji grać przeciwko sobie.

Linette w Pekinie rywalizuje również w deblu. W parze z amerykańską tenisistką Peyton Stearns w drugiej rundzie zagra we wtorek z rozstawionymi z numerem czwartym Kanadyjką Gabrielą Dabrowski i Nowozelandką Erin Routliffe.