WTA tournament in Beijing: Linette defeated Azarenka and advanced to the second round

Linette może wkrótce rozegrać pojedynek z Igą Świątek... (Fot. Getty Images)
Magda Linette advanced to the second round of the WTA 1000 tournament in Beijing. Yesterday, the Polish tennis player won against the 14th seeded Victoria Azarenka from Belarus 5:7, 6:1, 6:2. The meeting lasted two hours and 13 minutes.

To było piąte spotkanie tych zawodniczek i druga wygrana Linette.

Po przegranym pierwszym secie Polka dominowała na korcie w starciu z byłą liderką światowego rankingu. W drugiej partii od stanu 1:1 Linette wygrała osiem gemów z rzędu. W efekcie doprowadziła do remisu, a w trzecim secie wygrywała już 3:0.

Azarenka co prawda po chwili odrobiła jedno przełamanie, ale przejąć kontroli nad meczem Linette jej nie pozwoliła. Kilka minut później powiększyła prowadzenie do 5:1. Spotkanie zamknęła przy swoim serwisie, wykorzystując pierwszą piłkę meczową.

Kolejną rywalką Linette będzie Jennifer Brady. W niedzielę amerykańska tenisistka pokonała rodaczkę Peyton Stearns 6:4, 6:2. Awans tego dnia wywalczyła też m.in. liderka światowego rankingu Białorusinka Aryna Sabalenka.

Jeśli 31-letnia poznanianka wygra następny mecz, to w 1/8 finału może zagrać z Igą Świątek. Rozstawiona z numerem drugim podopieczna trenera Tomasza Wiktorowskiego swój mecz 1. rundy rozegra prawdopodobnie dopiero w poniedziałek i zmierzy się z nim z Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo.

W Pekinie startuje jeszcze Magdalena Fręch, która przebrnęła kwalifikacje. 25-letnia łodzianka w dzisiaj zagra z Brytyjką Katie Boulter.