Menu

W Galway znaleziono zwłoki Polaka

W Galway znaleziono zwłoki Polaka
Śmierć bezdomnego poruszyła społeczność miasta. (Fot. Getty Images)
Zwłoki 40-letniego Polaka znaleziono przy torach kolejowych w Galway. Gardziści pracują obecnie nad ustaleniem przyczyn śmierci, choć poinformowano, że nie jest ona traktowana jako "podejrzana".
Reklama

Zwłoki Polaka, którego nazwiska nie ujawniono, zostały odkryte 6 kwietnia, obok torów kolejowych biegnących wzdłuż jeziora Atalia na terenie Galway. Mężczyznę opisano jako czterdziestokilkuletniego bezdomnego. Ciało znajdowało się w miejscu, które "Connacht Tribune” zidentyfikowała jako regularnie odwiedzane przez osoby bez dachu nad głową.

Ciało przewieziono do University Hospital w Galway, gdzie została przeprowadzona sekcja zwłok. Garda, na którą powłuje się "Connacht Tribune” poinformowała, że nie doszukano się niczego podejrzanego.

W związku ze sprawą w poniedziałek zostało zorganizowane spotkanie w miejscowym ratuszu.

"Homeless Services w Galway ze smutkiem przyjęło wiadomość o śmierci bezdomnego w naszym mieście. Zmarły był Polakiem i we wrześniu ubiegłego roku przez jakiś czas korzystał z naszego pogotowia kryzysowego, w tym zakwaterowania w Fairgreen Hostel oraz Cold Weather Response. Osoby, które nie chcą korzystać z noclegowni, mogą otrzymać od nas śpiwór oraz specjalny pakiet bezpieczeństwa” - poinformował w oświadczeniu burmistrz Pearce Flannery.

Włodarz przekazał jednocześnie wyrazy współczucia rodzinie zmarłego i zapewnił, iż urząd "będzie współpracował z bliskimi”.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 24.04.2018
  GBP 4.800 złEUR 4.198 złUSD 3.440 złCHF 3.516 zł

  Sport


  Reklama