Menu

"Uregulowanie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE zajmie więcej niż 2 lata"

Wielka Brytania stoi przed wielką niewiadomą - sugeruje Jean-Claude Juncker... (Fot. Thinkstock)
Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, który przebywa w Monachium na 53. Konferencji Bezpieczeństwa, ocenił, że wypracowanie nowych umów i zredefiniowanie relacji między UE a Wielką Brytanią w kwestii Brexitu "zajmie więcej czasu niż 24 miesiące".

W swym wykładzie wygłoszonym przy okazji 53. Konferencji Bezpieczeństwa Juncker podkreślił, że zmian wymagać będzie niemal 20 tys. aktów prawnych w samej tylko Wielkiej Brytanii, której prawo przez lata podlegało procesowi harmonizacji z prawem unijnym.

Zauważył też, że wszystkie kwestie dotyczące handlu wciąż pozostają w wyłącznej kompetencji Unii Europejskiej, co oznacza, że "Wielka Brytania nie ma prawa zawierać porozumień handlowych z połową krajów na świecie", bo do tego jest upoważniona nie ona, a Komisja Europejska.

"Niestety, Wielka Brytania czyni dokładnie na odwrót" – zauważył.

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May zapowiedziała, że jej kraj odwoła się do artykułu 50 Traktatu o Unii Europejskiej (TEU) i rozpocznie negocjacje dotyczące wyjścia z UE w marcu

 

Komentarze


 • Czytelnik
  17 lutego, 10:52

  We wszystkich zdarzeniach patrz zawsze na Boga, nigdy na stworzenia; to sprawi, że będziesz przyjmować z Jego świętych rąk na równi  gorycz i słodycz, umartwienia i pociechy … i za wszystko będziesz Go błogosławić.

 • Uczen
  17 lutego, 12:27

  Co masz na myśli czytelniku? Przecież Bóg jest w nas i to my wszyscy jesteśmy połączeni więzią.

 • :)
  18 lutego, 18:43

  Dokładnie tak jak mówi uczeń, patrz w siebie, szukaj w sobie a nie na zewnątrz.

Dodaj komentarz


Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 27.03.2017
GBP 4.935 złEUR 4.263 złUSD 3.926 złCHF 3.984 zł

Sport


Reklama