Menu

USA do Korei Północnej: "Miecz czeka w gotowości"

USA do Korei Północnej:
Czy dojdzie do eskalacji konfliktu na Półwyspie Koreańskim? (Fot. Getty Images)
Wiceprezydent USA Mike Pence, który przebywa z oficjalną wizytą w Japonii, ostrzegł Koreę Północną, by lepiej nie sprawdzała możliwości amerykańskich sił zbrojnych. "Miecz czeka w gotowości" - groził Pence.
Reklama

Podczas spotkania z amerykańskimi żołnierzami na pokładzie lotniskowca USS Ronald Reagan, stacjonującego w japońskiej bazie Yokosuka, Pence zapowiedział także, iż w razie północnokoreańskiej prowokacji odpowiedź USA będzie "przytłaczająca i efektywna" niezależnie od tego, czy atak zostanie przeprowadzony z wykorzystaniem broni konwencjonalnej czy nuklearnej.

Pence dodał, że administracja prezydenta Donalda Trumpa zamierza kontynuować "sumienną pracę" z sojusznikami, takimi jak Japonia, a także z Chinami oraz z pozostałymi światowymi mocarstwami, by wywierać ekonomiczną i dyplomatyczną presję na komunistyczny reżim w Pjongjangu. Według wiceprezydenta "gotowość (sił zbrojnych) jest kluczem (do sukcesu)".

"Stany Zjednoczone Ameryki będą zawsze dążyły do pokoju, ale pod kierownictwem prezydenta Trumpa tarcza jest przygotowana do obrony, a miecz czeka w gotowości" - oświadczył Pence podczas pobytu w Yokosuce. 

 

  Komentarze


  • Czytelnik
   20 kwietnia 2017, 09:30

   gdyby nie amryka swiat przestalby istniec.mam nadzieje ,ze amerykanie szybko zalatwia tych zimnych komunistow .niech zyje TRUMP !!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.05.2018
  GBP 4.903 złEUR 4.304 złUSD 3.669 złCHF 3.701 zł

  Sport


  Reklama