US Open: Hurkacz was eliminated in the 2nd round

To już koniec przygody Hurkacza na US Open. (Fot. Getty Images)
Hubert Hurkacz was eliminated in the second round of the US Open Grand Slam tournament in New York. The tennis player, seeded number 17, lost to British Jack Draper 2:6, 4:6, 5:7. The Pole has never reached the third round of this event in his career.

To była trzecia konfrontacja tych tenisistów i pierwsze zwycięstwo 21-letniego Brytyjczyka, obecnie 123. w światowym rankingu, który niedawno wrócił do gry po trzymiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją barku.

Hurkacz, który na inaugurację wygrał w pięciu setach ze Szwajcarem Markiem-Andreą Hueslerem, nigdy jeszcze nie dotarł do trzeciej rundy US Open - w drugiej odpadł już po raz piąty w karierze. Teraz tym bardziej może żałować, ponieważ losowanie drabinki turniejowej wydawało się dla niego dość korzystne.

W pojedynku z Draperem od początku było jednak widać, że to nie jest dzień wrocławskiego tenisisty. Hurkacz wyglądał na zmęczonego i zniechęconego. Wyglądało, jakby walczył ze swoim organizmem. Popełniał sporo niewymuszonych błędów, posyłał piłki daleko w aut lub w siatkę. Nie pokazywał atutów, z których jest znany.

W pewnym momencie Polak przegrywał już 2:6 i 1:5. Wtedy jednak "zaciął się" Draper, jakby zbytnio uspokojony słabą grą wyżej notowanego przeciwnika. To pozwoliło Hurkaczowi złapać wiatr w żagle, przynajmniej na kilka gemów - doprowadził do stanu 4:5 w drugiej partii, ale w kolejnym gemie Brytyjczyk nie zmarnował szansy przy swoim podaniu.

Można było mieć jednak nadzieję, że Hurkacz powoli wraca do swojej w miarę normalnej dyspozycji. Kłopoty zdrowotne wciąż dawały jednak znać o osobie.

Przy stanie 2:1 dla niego w trzecim secie Polak poprosił o przerwę medyczną. Sprawiał wrażenie wyczerpanego. Zwiesił głowę i z pewnym trudem odpowiadał na pytania lekarza oraz fizjoterapeuty. Ostatecznie jednak żadne zabiegi ani np. mierzenie ciśnienia nie były potrzebne i Hurkacz wrócił na kort.

Trzeci set był najbardziej wyrównany. Do stanu 5:5 obaj zawodnicy wygrywali gemy przy swoich podaniach. Wówczas Draper przełamał przeciwnika, a następnie nie dał szans Hurkaczowi przy swoim serwisie, wygrywając ostatniego gema do zera.

Z reprezentantów Polski w singlu, w ostatniej w tym roku wielkoszlemowej imprezie, pozostała tylko Iga Świątek, liderka światowego rankingu kobiet. Na drugiej rundzie zmagania zakończyły Magda Linette i Magdalena Fręch.