Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Wealthy bankers are outbid for swanky central London pads by record numbers of rich foreign students

Wealthy bankers are outbid for swanky central London pads by record numbers of rich foreign students
Zagraniczni studenci - a nie finansiści - częściej wybierają drogie mieszkania w centrum miasta (Fot. Getty Images)
Luxury apartments in some of the most sought after areas of London are being snapped up by wealthy overseas students before the city's bankers.

Advertisement
Advertisement
News available in Polish

Wielu zagranicznych studentów chce mieć najlepsze adresy w Londynie i gotowi są za to płacić nawet za rok z góry. Biedni, młodzi ludzie tłoczący się w ciasnych akademikach to mit – wynika z badań firmy London Central Portfolio.

Nie jest już rzadkością wynajmowanie przez żaków mieszkań, których koszt waha się w granicach 1 000 funtów za tydzień – donosi „Daily Mail”. Gazeta podaje, że liczba bogatych obcokrajowców studiujących na londyńskich uczelniach i mieszkających w drogich domach wzrosła aż o 29 % w okresie od 2006 do 2012 roku.

Dwupokojowe, umeblowane mieszkanie w Fitzrovii, czyli części Londynu pomiędzy Great Portland Street, Euston Sqare a Totteham Court Rd. i Oxford Circus, zostało ostatnio wynajęte studentowi z Grecji. Mężczyzna jest słuchaczem Queen Mary University i płaci za apartament  650 funtów tygodniowo.

„Zagraniczni studenci, których stać na drogie lokum w stolicy Zjednoczonego Królestwa, na ogół pochodzą z bogatych rodzin z Bliskiego Wschodu, Azji, USA i Rosji. Rodzice chcą mieć pewność, że ich dzieci żyją bezpiecznie i w luksusie. To w połączeniu z nocnym życiem, restauracjami i barami powoduje, że wybierają dzielnicę Mayfair” - wyjaśnia na łamach „The Telegraph” Peter Wetherell, dyrektor biura nieruchomości „Wetherell” w Mayfair.

Z raportu wynika także, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba pracowników sektora finansowego, którzy mieszkali w wynajętych apartamentach w luksusowych częściach stolicy Wielkiej Brytanii, zmniejszyła się o 21%. Ciągły spadek odnotowuje się od czasu kryzysu finansowego w 2008 roku.

    Advertisement
    Advertisement
    Rates by NBP, date 28.03.2024
    GBP 5.0474 złEUR 4.3191 złUSD 4.0081 złCHF 4.4228 zł
    Advertisement

    Sport


    Advertisement
    Advertisement