about us
company

accommodation
accommodation

jobs
jobs

jobseekers
jobseekers
Click here to login   Not registered? Register here
po polsku
Londynek.net - UK Polish Community On-Line business
business
buy & sell
buy & sell
personals
personals
 
 
UK businesses want change to EU terms

Fot. Flickr.com
  15 April 2013    09:03   4 comments Business lobby group British Chambers of Commerce (BCC) says most UK companies want to stay in Europe, with some powers brought back home.
News available in Polish To największe badanie nastrojów biznesu dotyczących UE po tym, jak w styczniu premier David Cameron zapowiedział referendum w sprawie ewentualnego wyjścia kraju z Unii - zauważa portal BBC News.

W badaniu wzięło udział 4 tysiące firm. Za pozostaniem w Unii przy zmianie porozumień z UE opowiedziało się 64 proc., a 18 proc. poparło całkowite wystąpienie Wielkiej Brytanii z UE. Biznes jest niezadowolony szczególnie z wynikających z członkostwa w UE przepisów o zatrudnieniu, a także z polityki rozwoju regionalnego - wyjaśnia BBC News.

Organizacja biznesowa British Chambers of Commerce (BCC), która zrzesza ponad 50 działających w Wielkiej Brytanii izb handlowych, dała respondentom do wyboru pięć wariantów przyszłych relacji kraju z UE. Mogli wskazać: całkowite wystąpienie z Unii, wyjście przy zawarciu z UE traktatu handlowego, pozostanie w Unii przy odzyskaniu przez Londyn części kompetencji, pełniejszą integrację Wielkiej Brytanii z Unią oraz utrzymanie stanu obecnego.

"Firmy uważają, że biznes i korzyści gospodarcze napłyną do Wielkiej Brytanii raczej w wyniku renegocjacji (porozumień z UE) niż pełnej integracji, czy też wyjścia z Unii" - skomentował wyniki badań szef BCC John Longworth.

W przemówieniu pod koniec stycznia Cameron zapowiedział referendum w sprawie statusu brytyjskiego członkostwa w UE przed 2017 r., jeśli wygra wybory w 2015 r. Przed ewentualnym referendum będzie zabiegał o wynegocjowanie nowych warunków brytyjskiego członkostwa.

Wówczas część przedstawicieli biznesu uznała, iż takie zapowiedzi odstraszają europejskich inwestorów, ale inni poparli premiera.

BCC zapowiada, że w ciągu tego roku i w przyszłym będzie regularnie badać nastroje biznesu w sprawie przyszłości kraju w UE.

PAP / Agata C.  
 
hronoganjitsu   15 April 2013     09:33 cameron zeby nie oderwali go od koryta bedzie zapewnial ze gowno to miod a i tak zrobi swoje bo jest politykiem. Dla politykow najwazniejsze jest utrzymanie wladzy (definicja encyklopetyczna) a wszystko inne jest metoda na jej osiagniecie, zwlaszcza ze sady nie rozliczaja ich oraz bankierow z niedotrzymanych obietnic i bledow. Sa to jedyne grupy spoleczne pozbawione odpowiedzialnosc osobistej za swoja prace. Biorac pod uwage zarobki, wage i skutki ich postepowania mamy niezly pasztet... Z unii i tak nie wyjda bo sa globalistami i sami tworza ten trend ,jest to sciema dla spoleczenstwa w celu ukrycia prawdziwych przyczyn kryzysu i problemow z jakimi boryka sie UK Report abuse
 
 
~ciap   15 April 2013     10:06 Nie ktore firmy chcą wyjsc z Unni bo im nie odpowiadają PRZEPISY O ZATRUDNIENIU bo te firmy by chciały zeby ludzie pracowali po 24 godziny a nie po 8 godzin. Report abuse
 
 
Parys1 ...   15 April 2013     10:16 A ja sie pytam gdzie byli rodzice? Report abuse
 
 
~anty unia   15 April 2013     18:11 DO CIAP MASZ RACJE JA TU TEZ SWOJEGO CZASU SIE NAZAP........EM I TO DOSLOWNIE 12 GODZIN ZMIANA I MINIMUM WAGE,PRZYCZYM ZAUWARZYLEM ZE IM WIECEJ GODZIN ROBILEM TYM NIBY WIECEJ POWINNIENEM ZAROBIC, A TU POMYLKA WIECEJ GODZIN WIEKSZY TAX TO JEST NAPRAWDE CHORE W TYM KRAJU ALE WKONCU ZNALAZLEM NORMALNÁ PRACE 8 GODZIN I PAPA Report abuse
 
Advertisement
United Kingdom
Most viewed
Latest comments
Advertisement

Company   Accommodation   Jobs   Jobseekers   Business   Buy & Sell   Personals
Privacy Policy   Terms & Conditions   Advertise with Us   Media   Partners © 2002-2008