Menu

UE: Facebook, Google i Twitter muszą "robić więcej" dla ludzi

UE: Facebook, Google i Twitter muszą
Wnętrze siedziby Facebooka w Londynie. (Fot. Getty Images)
Europejska komisarz sprawiedliwości Vera Jourova powiedziała Facebookowi, Twitterowi i Google'owi, że muszą "zrobić więcej", by uzgodnić warunki użytkowania platform z unijnym prawem. Ich dotychczasowe kroki uznała za "niewystarczające".
Reklama

Europejskie instytucje odpowiedzialne za ochronę praw konsumentów uznały za niewystarczające środki naprawcze zaproponowane przez amerykańskie firmy internetowe w odpowiedzi na ubiegłoroczne zarzuty dotyczące informowania użytkowników o usuwaniu treści i rozwiązaniu kontraktu. Jeśli Facebook, Twitter i Google nie dostosują się do zaleceń UE, mogą być zagrożone grzywnami.

"Prawa konsumenckie UE powinny być respektowane. W przeciwnym razie firmy powinny spotkać się z sankcjami" – przekazała komisarz Jourova. "Część firm wprowadza obecnie zmiany zwiększające bezpieczeństwo ich platform dla konsumentów. Jednak fakt, że zmiany te nie zostały jeszcze sfinalizowane, jak i czas, jaki zajmują, jest nie do zaakceptowania" - dodała.

Oprócz Unii Europejskiej zarzuty względem Facebooka, Google'a i Twittera formułował również amerykański Kongres. Facebook jest również przedmiotem postępowania niemieckich organizacji konsumenckich i antymonopolowych, zarzucających firmie Marka Zuckerberga nadużywanie dominującej pozycji i działania sprzeczne z prawami konsumenta, a także nielegalne zbieranie i przetwarzanie danych osobowych ze źródeł trzecich.

 

  Komentarze


  • Lukasz
   20 lutego, 09:43

   Unia obecnie sika na plecy swoich obywateli i z usmiechem klamie im w oczy ze to deszcz pada. Wiadomo ze unia ma gdzies dobro "ludzi" tylko unijni wlodarze chca miec calkowita kontrole nad tresciami zamieszczanymi w internetach. A wszystko to pod podszewka "bezpieczenstwa". Pamietajmy CI KTORZY ODDAJA SWOJA WOLNOSC W ZAMIAN ZA BEZPIECZENSTWO W OSTATECZNOSCI NIE OTRZYMAJA ZADNEGO.

   Do Kasia Borowska - polac jej bo dobrze prawi

  • Hmmm
   20 lutego, 14:55

   czyzby oni ccha dac do zrozumienia ze chca zabrac bogatym i otdac biednym?...w rosji w 1917 zrobili rewolucje i probowali tak zrobic,ale to okazalo sie pomylkowym systemem,a nazywal sie ten system:socjalizm.Chociaz jak mi ktos cos daje,ja to lubie :)

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 23.03.2018
  GBP 4.837 złEUR 4.229 złUSD 3.432 złCHF 3.621 zł

  Sport


  Reklama