Tytoń nie powstrzymał Messiego i puścił 5 goli

Przemysław Tytoń był bezsilny wobec gwiazd Barcelony (Fot. Getty Images)
Piłkarze Barcelony rozgromili 5:0 na własnym boisku Elche, z Przemysławem Tytoniem w bramce, w meczu 1/8 finału Pucharu Hiszpanii. Rewanż za tydzień na boisku rywala będzie dla 'Dumy Katalonii' formalnością.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie w wolnym tempie, ale stopniowo przyspieszali grę, a ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy były w ich wykonaniu imponujące. Pierwszego gola w 35. minucie strzelił Neymar.

Jeszcze przed przerwą do siatki trafili Luis Suarez oraz z rzutu karnego Leo Messi. Po zmianie stron wynik podwyższyli Jordi Alba i ponownie Neymar.

Katalończycy mogą już myśleć o ćwierćfinale, w którym zagrają z Atletico lub z Realem Madryt. W środę w derbach stolicy Hiszpanii lepsi byli zawodnicy Atletico wygrywając 2:0, ale rewanż odbędzie się na stadionie "Królewskich" - Santiago Bernabeu.

W innym wczorajszym meczu Granada przegrała z Sevillą 1:2. Cały mecz w drużynie gości rozegrał Grzegorz Krychowiak, który został ukarany żółtą kartką. Spotkanie rewanżowe w Sewilli 14 stycznia.