Two beautiful goals from Lewandowski

Robert Lewandowski prowadzi w zestawieniu najlepszych strzelców w tym sezonie w Bundeslidze. (Fot. Getty Images)
Robert Lewandowski scored two goals, and his Bayern Munich defeated Werder Bremen 4: 2 in the 19th round of the German first division. Polish footballer has a total of 17 goals this season Bundesliga and definitely leads in the classification of shooters.

Obie bramki Lewandowski zdobył wczoraj po uderzeniach głową, dwukrotnie wyprowadzając bawarski zespół na prowadzenie. Dokonał tego w 63. minucie (na 2:1) oraz trzynaście minut później (na 3:2). Chwilę potem został zmieniony.

Oprócz niego dwa trafienia dla Bayernu zaliczył Thomas Mueller (w 41. i 84. minucie), który łącznie w karierze ma 100 goli w Bundeslidze.

Bramki dla gości padły po uderzeniach Jerome’a Gondorfa (w 25.) oraz samobójczym Niklasa Suele (74.).

W ostatnich 19 potyczkach bremeńczycy przegrali 16-krotnie z Bayernem i tylko trzy razy zdołali zremisować.

Wczorajszy mecz był pierwszym w tym roku występem Lewandowskiego. W poprzedniej kolejce (z Bayerem Leverkusen) pauzował, ponieważ był jeszcze oszczędzany po kontuzji rzepki.

Polak umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców Bundesligi z 17 trafieniami. Dla porównania, cała drużyna Werderu zdobyła dotychczas... 16 goli.

Drugie miejsce wśród snajperów niemieckiej ekstraklasy zajmuje najskuteczniejszy w poprzednim sezonie Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang (13 trafień), który jednak opuścił oba tegoroczne mecze BVB. Coraz głośniej mówi się o jego transferze, prawdopodobnie do Anglii. Ekipa z Dortmundu, z Łukaszem Piszczkiem w składzie, zremisowała w piątek na wyjeździe z Herthą Berlin 1:1.

Bayern z 47 punktami zdecydowanie prowadzi w tabeli, a Werder (16 pkt) zajmuje 16. miejsce, oznaczające grę w barażu o utrzymanie.