Menu

Tusk wezwany do prokuratury. Ma stawić się pojutrze

Tusk wezwany do prokuratury. Ma stawić się pojutrze
Donald Tusk będzie musiał wkrótce stawić się w Polsce? (Fot. Getty Images)
Donald Tusk został wezwany na pojutrze do Prokuratury Okręgowej w Warszawie jako świadek w śledztwie przeciwko byłym szefom SKW o podjęcie bez zgody władz współpracy z rosyjskim FSB - przekazał rzecznik tej prokuratury Michał Dziekański.
Reklama

Śledztwo prowadzi wydział wojskowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Jej rzecznik Michał Dziekański poinformował, że nowo wybrany na druga kadencję szef Rady Europejskiej Donald Tusk jest wezwany w tym śledztwie jako świadek.

Portal niezalezna.pl, który jako pierwszy napisał o sprawie podał, że przesłuchanie ma być już jutro, a były premier odebrał już wezwanie.

Dziekański z prokuratury zdementował, że Tusk jest wezwany nie na jutro, a na pojutrze. Innych szczegółów śledztwa nie chciał podać, powołując się na jego niejawny charakter.

W grudniu 2016 r. ujawniono, że w śledztwie postawiono zarzuty szefom SKW Januszowi Noskowi i Piotrowi Pytlowi. Zarzuty - jak informował wtedy prok. Michał Dziekański - polegają na "przekroczeniu uprawnień funkcjonariusza publicznego wskutek podjęcia współpracy ze służbą obcego państwa bez zgody prezesa Rady Ministrów, wymaganej przez ustawę o SKW i SWW".

"Zawarta w kwietniu 2010 r., tuż po katastrofie smoleńskiej, umowa o współpracy między SKW i FSB dotyczyła współdziałania stron przeciwko zagrożeniom odnoszącym się do którejkolwiek ze stron. A takim zagrożeniem dla FSB były m.in. działania podejmowane przez Amerykanów oraz NATO. Na celowniku SKW znalazł się prok. Marek Pasionek, który był jednym z prokuratorów nadzorujących śledztwo Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie w sprawie katastrofy smoleńskiej" - informowała w grudniu "Gazeta Polska Codziennie".

 

  Komentarze


  • Zdumiona
   13 marca 2017, 10:20

   Jak p.Tusk miał czelność przejść na drugą kadencję Szefa RE bez zgody rządu polskiego

  • Oskar
   13 marca 2017, 11:46

   Do zdumiona:
   A normalnie,poczytaj troche o prawie I zasadach reelekcji to nie bedziesz taka zdumiona,kaczynski demoluje Polske I maja mu jeszcze pozwolic na dyktature w PE??
   Brawo Tusk

  • Czytelnik
   13 marca 2017, 12:18

   Szach-mat Tusku, hahahaha. Co byś nie zrobił to zrobisz źle. Jeśli ktoś zostaje wezwany do prokuratury w charakterze świadka to nie oznacza, że w trakcie przesłuchania nie mogą mu zostać postawione zarzuty. Jedno nie wyklucza drugiego i Tusk o tym wie.

  • Tusk a czy Pl. z . uk
   13 marca 2017, 13:26

   xxxx

  • Gosc 066
   13 marca 2017, 16:27

   Mam nadzieję że immunitet EU będzie go chronił od lapek PL rządu

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 26.04.2018
  GBP 4.845 złEUR 4.239 złUSD 3.483 złCHF 3.540 zł

  Sport


  Reklama