Menu

Tusk po rozmowie z May: "To Hitchcock wyreżyserował Brexit"

Tusk po rozmowie z May:
Theresa May poinformowała Donalda Tuska o swojej decyzji, aby przeprowadzić przedterminowe wybory. (Fot. Getty Images)
Szef Rady Europejskiej Donald Tusk rozmawiał z brytyjską premier Theresą May w związku z jej deklaracją, że złoży wniosek o rozpisanie przedterminowych wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii. Tusk napisał na Twitterze, że była to "dobra rozmowa".
Reklama

Kilka minut wcześniej, na swoim prywatnym profilu także na Twitterze, napisał: "To Hitchcock wyreżyserował Brexit: najpierw trzęsienie ziemi, a potem napięcie rośnie".

Tusk będzie przewodniczył specjalnemu szczytowi szefów państw i rządów 27 krajów UE, na którym przyjmą oni wytyczne dotyczące Brexitu. Przełożą się one na mandat do negocjacji w sprawie wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej dla Komisji Europejskiej. Szczyt odbędzie się 29 kwietnia.

May nieoczekiwanie poinformowała dziś rano o woli rozpisania przedterminowych wyborów parlamentarnych, do których miałoby dojść 8 czerwca. Jak podkreśliła, jutro złoży w tej sprawie wniosek w Izbie Gmin. Lider opozycyjnej Partii Pracy Jeremy Corbyn już zapowiedział, że jego ugrupowanie poprze wniosek rządu. Przy poparciu labourzystów wniosek zostanie przyjęty.

 

  Komentarze


  • ZUK
   18 kwietnia 2017, 16:53

   Tusk! Ty euromatole! A ciebie to spłodził Nikodem Dyzma i też ci tego nie wypominają.

  • Sara
   18 kwietnia 2017, 17:11

   Ktos czysci teren z swoich przeciwnikow. I po demokracji, czas na putinowska dyktature. Chamskie i beszczelne posuniecie torysow

  • Czytelnik
   18 kwietnia 2017, 17:16

   Sprzedam torby w krate wszystkim brexitowca i faszystom, chcacym uciec z tonacego statku tytanica 2

  • Xxx
   18 kwietnia 2017, 23:09

   ZUK a Ciebie to chyba Jarek palcem wystrugał a Antek chrzestnym został i tez Ci tego nie wypominają :-)

  • Maniutek
   19 kwietnia 2017, 12:57

   Czyt(elo)nikt jak wybłagasz tym razem turecki paszport to i torby tam będziesz mógł sprzedawać , bo tu już wszyscy wiedzą ,że twoje torby są guwno warte bopapierowe , może dobre dla ciebie ty farbowany brytyjczyku z naturą za jajka, po znajomości .

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.05.2018
  GBP 4.912 złEUR 4.296 złUSD 3.639 złCHF 3.641 zł

  Sport


  Reklama