Turniej w Birmingham: Polka odpadła w pierwszej rundzie

Magda Linette nie przeszła do kolejnej rundy w Birmingham. (Fot. Getty Images)
Magda Linette przegrała z Chinką Zhang Shuai 5:7, 5:7 w pierwszej rundzie (1/16 finału) turnieju WTA na kortach trawiastych w Birmingham (pula nagród 819 940 dolarów).

W pierwszym secie zawodniczki stoczyły bardzo wyrównany pojedynek. Linette (75. w rankingu WTA) przegrywała już 1:4 i 2:5, ale zdołała odrobić stratę. Przy stanie 5:6 obroniła jedną piłkę setową, ale przy drugiej już skapitulowała. Ta partia trwała 53 minuty.

Druga odsłona była niewiele krótsza. Chinka (31. WTA) wykorzystała pierwszą piłkę meczową, przełamując Linette po raz drugi w tej partii.

W pierwszej rundzie debla odpadły Alicja Rosolska i Japonka Nao Hibino. Polka zgłosiła się również do singla, ale nie przeszła eliminacji.

Z udziału w turnieju zrezygnowała Agnieszka Radwańska. Jako powód wskazała infekcją wirusową.