Turniej ATP w Szanghaju: Janowicz przegrał z Murrayem

Andy Murray i Jerzy Janowicz - ten pojedynek bezapelacyjnie wygrał szkocki tenisista. (Fot. Getty Images)
Jerzy Janowicz przegrał z Brytyjczykiem Andym Murrayem 5:7, 2:6 i odpadł w drugiej rundzie turnieju tenisowego ATP Tour serii Masters 1000 na twardych kortach w Szanghaju (pula nagród 4,2 mln dolarów). Polak zajmuje obecnie 37. pozycję w światowym rankingu, a Szkot jest 11. i z takim numerem rozstawienia występuje w Chinach.

Pierwszy set przebiegał zgodnie z regułą własnego serwisu, przy czym Murray w trzech gemach nie stracił ani jednego punktu. Janowicz dzielnie walczył aż do 12. gema, którego rywal wygrał przy jego podaniu i rozstrzygnął partię na swoją korzyść 7:5.

W drugiej mistrz olimpijski z Londynu objął prowadzenie 3:1 i później kontrolował przebieg wydarzeń na korcie. Polski tenisista z kolei miał kłopot z prawą nogą i dwukrotnie prosił o pomoc fizjoterapeutę.

Ostatecznie w drugim secie było 6:2 dla Murraya, który po trwającym niespełna półtorej godziny pojedynku odniósł drugie w ciągu kilku dni zwycięstwo nad Janowiczem.

W poprzednim tygodniu zmierzyli się bowiem w 1. rundzie imprezy w Pekinie i wtedy Brytyjczyk triumfował w trzech setach. Wcześniej był górą również w półfinale ubiegłorocznego Wimbledonu oraz pięć lat temu w Pucharze Davisa. Jedyny sukces w ich pojedynkach Janowicz zanotował w paryskiej hali Bercy w 2012 roku.
W 1. rundzie w Szanghaju 23-letni łodzianin pokonał Francuza Edouarda Roger-Vasselina 3:6, 7:5, 7:6 (8-6).