Menu

Trójka Polaków skazana po operacji policyjnej w Salford

Trójka Polaków skazana po operacji policyjnej w Salford
Policja w Manchesterze poinformowała o skazaniu całej trójki Polaków. (Fot. Great Manchester Police)
Grzegorz Marciniak, Paweł Strazałkowski oraz Marcin Rajfar zostali łącznie skazani na 33 lata pozbawienia wolności. Wśród zarzutów, które im postawiono, było m.in. posiadanie broni i handel substancjami odurzającymi.
Reklama

Akcja o kryptonimie "Project Gulf" miała miejsce w Salford w Manchesterze. W jej ramach przeszukano jedną z nieruchomości przy Knutsford Street, co było częścią większej inicjatywy, której celem było zwalczenie zorganizowanej przestępczości w mieście.

Policjanci znaleźli w środku broń, tłumiki oraz owiniętą w kuchenny ręcznik amunicję. Na miejscu odnaleziono również duże ilości amfetaminy oraz marihuany - ostatnia z substancji była hodowana na miejscu.

"Policyjną operację rozpoczęto, aby wyeliminować przestępców, którzy używają broni i narkotyków, aby szerzyć niepokój wśród naszych społeczności. Rekwirując ich broń upewniliśmy się, że nie wpadnie ona w niepowołane ręce" - przekazał detektyw Coling Shakelton z jednostki zajmującej się przestępczością zorganizowaną.

39-letni Grzegorz Marciniak z Deacons Drive (Salford) otrzymał trzy zarzuty związane z posiadaniem broni, dwa zarzuty związane z rozprowadzaniem narkotyku klasy B oraz zarzuty rozprowadzania marihuany i amfetaminy. Skazano go na 23 lata więzienia.

36-letni Marcin Rajfar z Knutsford Street (Salford) otrzymał zarzuty związane z rozprowadzaniem marihuany i amfetaminy. Skazano go na 5 lat i 6 miesięcy więzienia.

Pawła Strazałkowskiego skazano na 4 lata i 5 miesięcy więzienia. Otrzymał on zarzut posługiwania się fałszywymi dokumentami tożsamości i posiadania narkotyku klasy A, celem jego rozprowadzenia.

 

  Komentarze


  • Katarzyna
   10 sierpnia 2017, 16:37

   Sumując wyroki nie wychodzi 77lat

  • Riri
   10 sierpnia 2017, 16:48

   Gdzie sa kometaze na temat Waszych rodakow?

   Bo to cholota polska to nikt niema nic do powiedzenia az zal .Patologia w czystej postaci.

  • Czytelnik
   10 sierpnia 2017, 17:00

   Stop polonizacji Europy ! Uk zrobiło pierwszy krok teraz czas na francje Niemcy i resztę UE !

  • Do glupiego Czytelnika !!
   10 sierpnia 2017, 17:05

   Tlumoku, skad te cyfry wziąles.... Londynek powinien Ciebie zwolnić :)

  • Siwy
   11 sierpnia 2017, 05:38

   23 lata za klamke w domu i troche dragow to duza przesada.. 5 lat chlopak by sobie przemyslal ale 23 lata? za zabojstwo sie tyle siedzi ale nie za posiadanie... fantazja ponosi tutejszy wymiar sprawiedliwosci..rozumiem zle zrobil itd ..5 -7lat ale noe 23 ... to jest chory kraj w tym temacie... wala takie wyroki lepiej niech sie wezma za gangi z bradford a nie jakkims polaczkom za prowizoryczne klamki przybyjaja 23 lata w pudle..to jest chore... ciekawe ile wylapie ten angolek co zabil polaka bo cos w jego temacie sady sie nie kwapia z podjeciem decyzji.. pozdrawiam

  • Przysięgły
   11 sierpnia 2017, 07:24

   Widac pan Marcin był całym mózgiem tej dobrze prosperującej mafii. Widać wzorował sie na gangsterze w pewnym filmie z kevinem... podobny błysk w oku i stylizacja włosów. Myslę że ze swoim IQ mógłby nieźle namieszać w metropolitan police :)

  • THC
   11 sierpnia 2017, 10:38

   Ale orzelki nisko latajace.

  • Aa
   11 sierpnia 2017, 20:36

   Cześć i chwała !

  • Góral
   12 sierpnia 2017, 14:07

   OD LEWEJ CZYTELNIK .NASTEPNIE Z PRAWEJ THC A PO SRODKU ICH RZECZNIK PRASOWY. BRAKUJACY ELEMENT NA WYBIEG SZYMPANSOW WE WROCLAW SKIM ZOO

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 23.02.2018
  GBP 4.737 złEUR 4.174 złUSD 3.391 złCHF 3.630 zł

  Sport


  Reklama