Tournament in Nizny Tagil in Russia with no Kamil Stoch.

Kamil Stoch nie będzie skakał w Niżnym Tagile (Fot. Getty Images)
Kamil Stoch of Poland will not take a part in competition in Nizny Tagil in Russia this weekend.

Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki - 127,5 m, a trzecie Słoweniec Anze Lanisek - 128 m.

Obok Kubackiego, w polskiej ekipie dobrze wypadł Jan Ziobro, który zajął dziewiąte miejsce po skoku na odległość 126 m. 15. był Stefan Hula - 117 m, 20. Maciej Kot - 115 m, 32. Piotr Żyła - 111 m i 34. Klemens Murańka - 114 m. Łącznie w sobotę zaprezentuje się sześciu biało-czerwonych.

Stoch po swoim skoku był 36. Jednak później nikt już tak blisko nie wylądował i ostatecznie uplasował się na 42. pozycji, drugiej niedającej awansu do pierwszej serii. Poprzednio w kwalifikacjach narciarz z Zębu odpadł w grudniu 2012 roku w Kuusamo.

Z zawodników, którzy plasują się w czołowej "10" klasyfikacji pucharowej i nie muszą walczyć o prawo startu w konkursie, najdalej - na 136. metrze - wylądował Austriak Stefan Kraft.

Pozostali formą nie błysnęli. Lider PŚ Niemiec Severin Freund miał 103,5 m, o pół metra mniej osiągnął zwycięzca poprzednich zawodów w Lillehammer Norweg Kenneth Gangnes. Słoweniec Peter Prevc uzyskał 123 m, Niemiec Richard Freitag - 128 m, a 127 miał Czech Roman Koudelka.

Jutrzejszy konkurs rozpocznie się o 16:00 czasu polskiego, godzinę wcześniej ma się odbyć seria próbna.