Tour of Britain: Polak piąty w czwartym etapie

Peleton w Newstead Abbey podczas czwartego etapu Tour of Britain z Mansfield do Newark-on-Trent. (Fot. Getty Images)
Kolumbijski kolarz Fernando Gaviria (Quick-Step Floors) był najszybszy, a Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice) zajął piąte miejsce na czwartym etapie wyścigu Tour of Britain. Liderem klasyfikacji generalnej został ponownie Włoch Elia Viviani (Sky).

Początek zmagań tego dnia znajdował się w Mansfield, a meta w Newark-on-Trent. Do przejechania kolarze mieli 164,7 km. Na 45 km przed metą doszło do kraksy. Grupa rozpędzonych zawodników z peletonu uderzyła w zaparkowany samochód.

Gaviria po finiszu z peletonu wyprzedził Vivianiego oraz Alexandra Kristoffa (Katiusza). Włoch we wtorek stracił koszulkę lidera na rzecz Australijczyka Caleba Ewana (Orica). Wspierający Vivianiego Michał Kwiatkowski zajął 35. miejsce.

Kolarz z Italii w klasyfikacji generalnej wyprzedza obecnie Ewana, która ma taki sam czas łączny, oraz Gavirię, który traci do nich sześć sekund. Karol Domagalski (One Pro Cycling) ma 14 s straty, a jego kolega z zespołu Kamil Gradek o sekundę więcej, a są sklasyfikowani - odpowiednio - na szóstej i ósmej pozycji. Banaszek jest 103. - 12.18 za Włochem.

Ośmioetapowy wyścig, będący dla Kwiatkowskiego i wielu innych kolarzy ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata w Norwegii, zakończy się w 10 września.