Menu

Tour of Britain: Boom po raz drugi wygrał wyścig, Kwiatkowski piąty

Tour of Britain: Boom po raz drugi wygrał wyścig, Kwiatkowski piąty
W klasyfikacji generalnej Boom (na zdj.) wyprzedził o osiem sekund Boassona Hagena oraz o dziesięć Szwajcara Stefana Kuenga (BMC). (Fot. Getty Images)
Holenderski kolarz Lars Boom z ekipy LottoNL-Jumbo wygrał zakończony w Cardiff ośmioetapowy wyścig Tour of Britain, powtarzając sukces sprzed sześciu lat. Piąte miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Michał Kwiatkowski (Sky).
Reklama

W górskiej, dzięki zdobytym dzisiaj punktom, zwyciężył Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice).

Ostatni etap, prowadzący z Worcester do Cardiff (180 km), rozgrywany w deszczu, wygrał Edvald Boasson Hagen (Dimension Data) po samotnym ataku na 3 km przed metą. Norweg nie dał się doścignąć, choć główna grupa była bardzo blisko.

W tym samym czasie sklasyfikowano pierwszego zawodnika z peletonu - Argentyńczyka Maximiliano Richeze (Quick Step), a trzecie miejsce zajął kolejny Norweg Alexander Kristoff (Katiusza).

W klasyfikacji generalnej Boom wyprzedził o osiem sekund Boassona Hagena oraz o dziesięć Szwajcara Stefana Kuenga (BMC). Kwiatkowski dzięki bonifikatom na lotnych premiach (jedną z nich wygrał) awansował z siódmego na piąte miejsce, tracąc do zwycięzcy 18 sekund. Był to jego ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata w Bergen.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama

  Waluty


  Kurs NBP z dnia 19.02.2018
  GBP 4.683 złEUR 4.147 złUSD 3.341 złCHF 3.601 zł

  Sport


  Reklama