Menu

Tony Blair: 'Absolutely necessary' that Brexit does not happen

Tony Blair: 'Absolutely necessary' that Brexit does not happen
Były premier wielkiej Brytanii Tony Blair nie jest zwolennikiem Brexitu. (Fot. Getty Images)
The former prime minister believes public opinion is "moving" on quitting the EU, but admits he called the general election wrong.
Advertisement
News available in Polish

Tony Blair był zaangażowany w kampanię pozostania Wielkiej Brytanii w Zjednoczonej Europie. I choć premier Theresa May oficjalnie złożyła dokumenty w sprawie rozpoczęcia procedury wychodzenia z UE 29 marca 2017 roku, polityk wierzy, że proces można zatrzymać – podaje Sky News.

"Myślę, że to absolutnie konieczne, aby Brexit się nie wydarzył, bo każdego dnia otrzymujemy nowe dowody na to, że to rujnuje brytyjską ekonomię i szkodzi nam politycznie” - podkreślił Blair.

„Sądzę, że Brytyjczycy skłaniają się ku temu. Jeszcze rok temu byliśmy najszybciej rosnącą ekonomią w G7, teraz jesteśmy na końcu” - zauważył były premier.

„Mamy najniższy wskaźnik oszczędności od pół wieku. Światowa gospodarka zaczyna się od nas odwracać. Wartość funta spadła o 10, 12 procent. Inwestycje w sektorze motoryzacyjnym zmniejszyły się o 30 procent, a standard życia się nie poprawia. To bezpośrednie skutki Brexitu, to pewne” - przekonywał Blair.

Tony Blair przyznał się również otwarcie do błędu w prognozach dotyczących wyborów parlamentarnych. Twierdził, że wyborcy odwrócą się od Corbyna, a Partia Pracy poniesie klęskę - tymczasem labourzystów poparło rekordowo dużo osób, bo najwięcej od 1945 roku.

Blair stał na czele brytyjskiego rządu w latach 1997-2007 i jest jedynym premierem z Partii Pracy, który zdołał trzykrotnie wygrać wybory.

 
  Advertisement
  Advertisement
  Rates by NBP, date 24.04.2018
  GBP 4.800 złEUR 4.198 złUSD 3.440 złCHF 3.516 zł

  Sport


  Advertisement